Ve Firefoxu se objevuje integrovaný překladač stránek

Jednou z nejčastěji žádanou funkcí pro přidání do Firefoxu je překladač webových stránek. Ne každý vládne angličtinou a právě pro tyto uživatele je obdobná funkce velice užitečná. V aktuální vývojové verzi Firefoxu se začíná překladač objevovat, i když je prozatím ve výchozím nastavení skryt.

Pro zapnutí přejděte na konfigurační stránku about:config, kde si přepněte předvolbu browser.translation.ui.show. V nastavení aplikace se pak v sekci Obsah objeví možnost zapnutí překladače. Ten se vždy aktivuje při návštěvě cizojazyčného webu a je konfigurovatelný. Překlad zatím ve vývojové verzi nefunguje.

Překladač ve Firefoxu

Přečtěte si také

12 odpovědí

 1. DiGi napsal(a) :

  Hurá, tohle je jedna z drobností, která mi ve Firefoxu chyběla a kterou Chrome má moc pěkně realizovanou. Ale ne zrovna kvůli angličtině ale řadě dalších jazyků, na které při hledání občas člověk narazí.

 2. WhiteCrow napsal(a) :

  heh, tak uz leta bez problemu pouzivam doplnek google translate, ale nova funkce potesi ….

 3. Sibil napsal(a) :

  Skúšal som postup uvedený v článku, ale v about:config som nenašiel:browser.translation.ui.show. Mám Firefox 29.0.1! Skúšam to nájsť už druhý krát: Zdá sa mi že autor trošku zavádza!!!

 4. Pavel Cvrček napsal(a) :

  V příspěvku se píše: „V aktuální vývojové verzi Firefoxu…“. Musíš tedy použít vývojovou verzi Firefoxu, ne stabilní. Do té se to pochopitelně dostane až to bude dokončeno.

 5. Ansam napsal(a) :

  V příspěvku se píše: … „V aktuální vývojové verzi Firefoxu se začíná překladač objevovat, i když je prozatím ve výchozím nastavení skryt“ …. „Překlad zatím ve vývojové verzi nefunguje“.

  Teraz ako z toho von? Podľa mňa takto:
  PREKLADAČ sa síce objavil ale NEFUNGUJE.

 6. Michal Stanke napsal(a) :

  Ansam: Ano, překladač zatím nefunguje. Ve vývojové verzi lze zatím zobrazit jeho rozhraní – ale je to vývojová verze, která je právě k takovým věcem určena.

 7. Ondřej Loučka napsal(a) :

  Když pomineme šílenou cestu k nastavení tak triviální věci, kterou má třeba Chrome v naprostém základu, je užitečnost tohoto doplňku asi taková jako automatu na kondomy ve Vatikánu. Nefunguje ani v jednom z přidaných jazyků… Pecka!!!

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Tato zprávička je o skoro 3 roky starém pokusu, který se nakonec nerealizoval. Ve Firefoxu můžete použít jakýkoliv z těchto nebo dalších doplňků.

 8. Vladimír napsal(a) :

  Prosím jakým způsobem se dají vypnout vyskakující okýnka překladače slov do jiného jazyka. Pracuji pod Win7 a Firefox. Všude je napsáno jak zapnout, ale o vypnutí aby okénka neotravovala pokaždé, když nechám někde stát kurzor myšky, tak to. Prosím krok po krouku jak to vypnout. Nejsem systémák.
  To samé platí i pro hloupou nápovědu při psaní, kdy se mi jobjevue okénko nápovědy v růžovém rámečku. Děs..Děkuji.

  1. Tomáš Zelina napsal(a) :

   Dobré odpoledne,

   podle vašeho popisu to vypadá, jako problém s doplňkem Seznam Lištička. Pokud tento doplněk používáte, zkuste jej zakázat, případně použít obnovu Firefoxu podle návodu zde. Firefox sám o sobě automatický překlad neumožňuje ani v nejbližší době (podle mých informací) umožňovat nebude.

   S pozdravem
   Tomáš Zelina

 9. Martin napsal(a) :

  Da se ten překladač nějak vypnout nebo raději uplně odebrat ??? V nestavení jsem ho zakázal a přesto se pořád objevuje překlad když přestanu rolovat kolečkem. Na tom by nebylo nic špatné ale pokud chci rolovat dále tak musím udělat klik a pak opět rolova no když to dělá automaticky po každé když přestanu jezdit myší je to otravné asi změním prohlížeč.

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Tahle zprávička je tři roky stará a v ní zmiňovaný překladač nikdy světlo světa nespatřil. Kde v nastavení jste ho zakázal? Nepoužíváte nějaký doplněk? Zkuste spustit Firefox v nouzovém režimu a postupovat podle tohoto článku nápovědy.