Rubriky: Firefox

Ve Firefoxu se objevuje integrovaný překladač stránek

Jednou z nejčastěji žádanou funkcí pro přidání do Firefoxu je překladač webových stránek. Ne každý vládne angličtinou a právě pro tyto uživatele je obdobná funkce velice užitečná. V aktuální vývojové verzi Firefoxu se začíná překladač objevovat, i když je prozatím ve výchozím nastavení skryt.

Pro zapnutí přejděte na konfigurační stránku about:config, kde si přepněte předvolbu browser.translation.ui.show. V nastavení aplikace se pak v sekci Obsah objeví možnost zapnutí překladače. Ten se vždy aktivuje při návštěvě cizojazyčného webu a je konfigurovatelný. Překlad zatím ve vývojové verzi nefunguje.

Překladač ve Firefoxu

12 komentářů k článku “Ve Firefoxu se objevuje integrovaný překladač stránek”

 1. DiGi napsal(a)

  Hurá, tohle je jedna z drobností, která mi ve Firefoxu chyběla a kterou Chrome má moc pěkně realizovanou. Ale ne zrovna kvůli angličtině ale řadě dalších jazyků, na které při hledání občas člověk narazí.

 2. WhiteCrow napsal(a)

  heh, tak uz leta bez problemu pouzivam doplnek google translate, ale nova funkce potesi ….

 3. Sibil napsal(a)

  Skúšal som postup uvedený v článku, ale v about:config som nenašiel:browser.translation.ui.show. Mám Firefox 29.0.1! Skúšam to nájsť už druhý krát: Zdá sa mi že autor trošku zavádza!!!

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  V příspěvku se píše: „V aktuální vývojové verzi Firefoxu…“. Musíš tedy použít vývojovou verzi Firefoxu, ne stabilní. Do té se to pochopitelně dostane až to bude dokončeno.

 5. Ansam napsal(a)

  V příspěvku se píše: … „V aktuální vývojové verzi Firefoxu se začíná překladač objevovat, i když je prozatím ve výchozím nastavení skryt“ …. „Překlad zatím ve vývojové verzi nefunguje“.

  Teraz ako z toho von? Podľa mňa takto:
  PREKLADAČ sa síce objavil ale NEFUNGUJE.

 6. Michal Stanke napsal(a)

  Ansam: Ano, překladač zatím nefunguje. Ve vývojové verzi lze zatím zobrazit jeho rozhraní – ale je to vývojová verze, která je právě k takovým věcem určena.

 7. Ondřej Loučka napsal(a)

  Když pomineme šílenou cestu k nastavení tak triviální věci, kterou má třeba Chrome v naprostém základu, je užitečnost tohoto doplňku asi taková jako automatu na kondomy ve Vatikánu. Nefunguje ani v jednom z přidaných jazyků… Pecka!!!

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Tato zprávička je o skoro 3 roky starém pokusu, který se nakonec nerealizoval. Ve Firefoxu můžete použít jakýkoliv z těchto nebo dalších doplňků.

 8. Vladimír napsal(a)

  Prosím jakým způsobem se dají vypnout vyskakující okýnka překladače slov do jiného jazyka. Pracuji pod Win7 a Firefox. Všude je napsáno jak zapnout, ale o vypnutí aby okénka neotravovala pokaždé, když nechám někde stát kurzor myšky, tak to. Prosím krok po krouku jak to vypnout. Nejsem systémák.
  To samé platí i pro hloupou nápovědu při psaní, kdy se mi jobjevue okénko nápovědy v růžovém rámečku. Děs..Děkuji.

  1. Tomáš Zelina napsal(a)

   Dobré odpoledne,

   podle vašeho popisu to vypadá, jako problém s doplňkem Seznam Lištička. Pokud tento doplněk používáte, zkuste jej zakázat, případně použít obnovu Firefoxu podle návodu zde. Firefox sám o sobě automatický překlad neumožňuje ani v nejbližší době (podle mých informací) umožňovat nebude.

   S pozdravem
   Tomáš Zelina

 9. Martin napsal(a)

  Da se ten překladač nějak vypnout nebo raději uplně odebrat ??? V nestavení jsem ho zakázal a přesto se pořád objevuje překlad když přestanu rolovat kolečkem. Na tom by nebylo nic špatné ale pokud chci rolovat dále tak musím udělat klik a pak opět rolova no když to dělá automaticky po každé když přestanu jezdit myší je to otravné asi změním prohlížeč.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Tahle zprávička je tři roky stará a v ní zmiňovaný překladač nikdy světlo světa nespatřil. Kde v nastavení jste ho zakázal? Nepoužíváte nějaký doplněk? Zkuste spustit Firefox v nouzovém režimu a postupovat podle tohoto článku nápovědy.