Rubriky: Firefox

Verze Firefoxu 88 – poslední před změnou rozhraní

Netradičně na pondělí je dnes naplánované vydání Firefoxu 88. Tato verze bude obsahovat drobnější změny. Naopak příští 89 přinese nový vzhled a počkáme si na něj trochu déle.

Firefox 88 přinese lepší podporu vyplňování formulářů ve vestavěném prohlížeči PDF dokumentů. Tlačítko pro pořízení snímků obrazovky se přesune z adresního řádku do lišty. A pro uživatele Linuxu s dotykovými zařízeními bude přiblížení gestem fungovat plynuleji. Tato verze také vypne podporu protokolu FTP. Další změny už budou jen velmi drobné.

Naopak příští vydání, které pro vás právě překládáme do češtiny, přinese nový vzhled Proton. Nepůjde o tak velkou změnu jako před třemi a půl rokem, každopádně podrobné shrnutí a ukázky pro vás už také připravujeme. Během pár dnů se objeví v betaverzi, na finální vydání si ale budeme muset až do června, tedy 6 týdnů.

5 komentářů k článku “Verze Firefoxu 88 – poslední před změnou rozhraní”

 1. Marián Kyral napsal(a)

  Upřímně, vůbec nejsem nadšen. Akorát to zas rozbijou.
  P.S.: nesnáším menu bez ikon.

 2. pavel micka napsal(a)

  Nedávno mi přestala fungovat ve vašem prohlížeči klávesa Beckspace k listování v souborech (např. v iDnes při listování v článcích, která mnoho let dobře fungovala). Pomůžete mi prosím obnovit tuto funkci?
  Děkuji!

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Nejděte v editoru předvoleb browser.backspace_action a nastavte jí hodnotu na 0.

 3. Jiří Kostelňák napsal(a)

  V poslední aktualizaci z 19.4.nejde v záložkách stěhovat pooožky. Vyjmout se dají, ale vložit ne!

 4. Loogr napsal(a)

  zas tak drobné změny to nebyly :/
  viz třeba: https://www.ghacks.net/2021/04/20/changes-in-firefox-88-that-you-may-have-missed-view-page-info-view-image-reopen-closed-tab-and-more/
  Že mi vezmou něco, co roky používám, už jsem si zvykl, ale že mi nedají možnost vrácení zpět a uzpůsobení k obrazu mému, je na pováženou…