Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 20 s novým Správcem stahováním

Dnes vyšel Firefox 20. Jeho hlavní novinky jsme popisovali v samostatném příspěvku, ale přesto stojí za to znovu zmínit, že mezi hlavní novinky patří nový Správce stahování, anonymní prohlížení v samostatných oknech či možnost „odstřelit“ nestabilní zásuvné moduly. Detailní přehled novinek je jako vždy uveden v poznámkách k vydání.

Firefox pro desktop následuje i verze pro Android. Ta přináší podporu pro anonymní prohlížení v panelech, přehrávání H.264/AAC/MP3 na Gingerbread a Honeycomb či přizpůsobitelnost úvodního okna prohlížeče. Bez zajímavosti určitě není ani ponížení minimálních nároků na 384 MB RAM a QVGA displeje. Firefox pro Android je možné si nainstalovat z Google Play.

15 komentářů k článku “Vyšel Firefox 20 s novým Správcem stahováním”

 1. Lucas napsal(a)

  Tady se píše minimálně 64MB RAM… tak jak to je?

  http://www.mozilla-europe.org/cs/firefox/system-requirements/

 2. Ragimiri napsal(a)

  No, dvacítka se nějak nepovedla, během dvou hodin používání se mi už pětkrát objevilo okno „ouha, došlo k chybě s relacemi“. Soudruzi v NDR asi někde udělali chybu.

 3. Ragimiri napsal(a)

  Navíc, i když mám jasně nastaveno, že po spuštění se má vždy ukázat prázdná stránka, občas se objeví stránka, na které jsem byl před ukončením prohlížeče. Asi v 10 % případů spuštění. Vážně divné. 🙁

 4. Mireček napsal(a)

  Lucas: To bylo myšleno pro zařízení s OS Android;)

 5. miskith napsal(a)

  Pokud dobře chápu, tak v článku je informace o snížení požadavků na RAM u mobilní verze Firefoxu (Android), kdežto vy posíláte minimální požadavky pro desktopovou verzi FF (PC) a navíc to je stará verze 3.6.

 6. Will napsal(a)

  Lucas: Systémové požadavky Firefoxu 3.6 ?

 7. Marek Turnovec napsal(a)

  No a v čem je problém? Nezdá se Vám informace uvedená v článku/zprávičce, že minimální požadavky verze pro Android se snížily na 384 MB? Nic jiného o požadavcích na paměť se tam totiž nepíše – jen ta Androidová verze…

  A stránka, na kterou jste uvedl odkaz, uvídí jen nároky verze pro desktopy, resp. Windows/Mac/Linux. A těch 64 MB jsou asi nároky verze pro Windows…

  Pokud narážíte na to, čím to je, že androidí verze má větší nároky na paměť, než verze pro Windows, tak ano, to zvláštní je – ale hlavně si myslím, že na ty minimální požadavky verze pro Windows strašně dlouho nikdo nešáhnul a i když to možná teoreticky při 64 MB paměti půjde na Windows spustit, já bych se bál byť jenom spouštět třeba XPčka s takovým množstvím paměti. A i když by se po čase i spustily, paměti pro další programy by už asi moc nenabídly. 🙂

 8. Aleš Ulrych napsal(a)

  Zdravím, nevím jak vám, ale mě se i ve verzi 20 anonymní stránka lze zobrazit pouze v novém okně. V nabídce nového panelu oproti betě chybí.
  Já vidím:
  Firefox –> Nový panel –> Nový panel
  –> Nové okno
  –> Otevřít soubor
  –> Nové anonymní okno

 9. MUDO napsal(a)

  384MB RAM je pre Android verziu, 64MB RAM je pre Win verziu.

 10. Simier Gerchan napsal(a)

  Škoda, že zmizla volba spustit Anonymní režim. Měl jsem to rád jak se uložila relace a spustilo private browsing. Ve Firefox menu pod tou založkou Nový panel bych nechal možnost do budoucna Nový panel, Nové okno, Nový anonymní panel, Nové anonymní okno pro ty co by nechtěli jít do tvrdého anonymního režimu.

 11. r34ktor napsal(a)

  Systémové požadavky aktuální desktopové verze Firefoxu (pokud chcete jinou verzi, stačí změnit číslo v URL): http://www.mozilla.org/en-US/firefox/20.0/system-requirements/

 12. Ivan Kordač napsal(a)

  Musím přiznat, že mne správce stahování od doby, co se mi objevil velmi znesnadňuje život, jestli to je zvykem na minulé nevím, ale spokojen s ním tedy vůbec nejsem. Snad nebudu jediný a dozná patrných změn, naštěstí už jsem našel jak ostranit ikonu z panelu pryč, tak mne nebude tak strašit… snad…

 13. colos napsal(a)

  U nového správce stahovaní mi zásadně chybí rychlost stahování!

 14. MMM napsal(a)

  Mám Firefox 20.0 a byl jsem z předchozí verze zvyklý, že když jsem něco stahoval a zavřel jsem hlavní okno prohlížeče, zůstalo otevřené malé okno. Teď jsem při prvním takovém pokusu zrušil i stahování, protože to malé okno se neotevřelo. Ví někdo, že by se někde dalo nastavit?
  Dík za radu.
  Martin

 15. Charla napsal(a)

  Přijde mi vtipné, jak s každou novou funkcí přijde skupina lidí s dotazem: „Jak to vrátit?“ Ač sám jsem velký kritik a rozhodně ne každý nápad Mozilly, či jiných firem se mi zamlouvá, tak tohle osobně jsem uvítal. Nechápu proč by se mi při začátku stahování mělo otevírat okno. Pochopím záložku, ale okno? Jediné okno v prohlížeči, které akceptuji je prohlížeč samotný, navíc proč být rušen oknem jen proto, že se něco stahuje, když mi na to stačí malá indikace v ikoně, stavovém řádku nebo na panelu vedle nabídky start? To, že při zavření prohlížeče se zruší stahování je sice nešťastné, ale na druhou stranu logické, ostatně, já osobně prohlížeč nevypínám. Velké věci stejně stahuji mimo, protože i když Mozilla je rozhodně lepší než IE, tak i přesto velké soubory se jí obávám svěřit.

  Neberu nikomu jeho okýnko, stejně tak jako mě nikdo neberte mé názory, ostatně Mozilla je právě v tomto ohledu skvělá, že alespoň občas dá lidem vybrat a každý si může zvolit, co jemu vyhovuje. Z tohoto ohledu mi přijde nešťastné odebírání funkcí. Ale na druhou stranu, pokud se neustále budeme vracet k tomu co bylo, x verzí zpět… tak jsme mohli dodnes zůstat na Windows 3.1 a vývoj nemusel jít vůbec kupředu.