Rubriky: Firefox

Vyšel Firefox 4 Beta 11, Beta 12 brzy

Jak jste si již mnozí přečetli na našem účtu na Twitteru, vyšel Firefox 4 Beta 11. Novinek příliš nenaleznete, jedná se už skutečně většinou o opravy. O některých zbývajících novinkách jsme se zmiňovali nedávno. Můžete tak zaregistrovat například novou podobu domovské stránky about:home, možnost sdělit serveru, aby nesledoval vaše přechody na jiné servery či zobrazování cílových odkazů a průběhu načítání v dolní části okna prohlížeče. Bližší informace o nové betaverzi naleznete jako vždy v poznámkách k vydání a můžete si ji volně stáhnout.

Ačkoliv se na několika místech objevila chybná informace, že je 11. betaverze poslední, není tomu tak. Ještě je naplánována malá aktualizace v podobě 12. betaverze, která by měla vyjít v průběhu příštího týdne. Poté již bude následovat RC verze a konečně finální verze Firefoxu 4. Ta bude jako vždy k dispozici i v české verzi. Kromě toho pro vás připravujeme aktualizace článků pro Firefox 4 na serveru Podpora Firefoxu, průběžně aktualizujeme překlad serveru Mozilla Add-ons či procházíme vaše reakce na webu Firefox Input.

9 komentářů k článku “Vyšel Firefox 4 Beta 11, Beta 12 brzy”

 1. bluffy napsal(a)

  1) nezobrazuje se upozornění o zavírání více oken najednou
  2) např. na facebooku, když kliknu na odkaz na youtube, tak se mi to nezobrazí v novym panelu, ale ve stejnym (a to fakt dokáže naštvat)

  u obou výše uvedených mám v možnostích zaškrtnuto ano

 2. Mirek napsal(a)

  Můžete opravit údaj v pravém sidebaru, kde je v plánu Beta 11 a pak rovnou RC1? Možná tohle mate ostatní.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  Mirek: Opraveno, díky za upozornění.

 4. Michal Stanke napsal(a)

  [1]:
  1) To už se tu řešilo: http://goo.gl/7Yhpt .
  2) Toto záleží na webové stránce, jak je u tagu (odkaz) nastaven atribut target (cílový rám). Při kliknutí na odkaz prostředním tl.myši (=kolečkem) nebo při podržení Ctrl se odkaz otevře v novém panelu vždy.

 5. bluffy napsal(a)

  [4]:
  1) Dík moc… dost mi to pomohlo jenom bych se chtěl zeptat jestli mi to zůstane stejně nastavený v další betě, případně finální verzi.
  2) Je to jenom o zvyku… ,ale vim, že chrome to měl dřív…
  3) Když vypnu mozillu v f11, pak jí zapnu (automaticky v f11), tak to běží normálně, ale když potom vyjedu z f11 (do běžného zobrazení) tak se mi zaseká počítač a musím restartovat…

 6. ara napsal(a)

  bluffy má pravdu, docela rozčilující je, že se nezobrazuje možnost uložit panely, či jak to je, a to je podle mě docela závažná chyba

 7. Michal Stanke napsal(a)

  [6]: http://www.mozilla.cz/zpravicky/firefox-4-a-na-co-se-uzivatele-casto-ptaji/

 8. honzabu napsal(a)

  Po upgradu na beta verzi 12 se mi nezobrazuje možnost uložit panely. Pouze upozornění, že jich zavírám více. V about:config to mám nastavené a ve verzi beta 11 to chodilo. Po aktualizaci nikoliv. Je tu někde skrytá volba, jak to opět zapnout a mít možnost panely uložit?
  Děkuji

 9. Michal Stanke napsal(a)

  Achjo, tak to sem napíšu rovnou.
  [8]: z článku Firefox 4 a na co se uživatelé často ptají (23. 02. 2011 – Pavel Cvrček)
  Ve Firefoxu 4 je tento dialog ve výchozím nastavení skryt, ale je stále dostupný. Pokud jej chcete aktivovat, přejděte na konfigurační stránku about:config a přepněte předvolbu browser.showQuitWarning na hodnotu true. Tato předvolba je dostupná v aktuální vývojové verzi, případně ji naleznete v další betaverzi.