Rubriky: Firefox

Vyšel nový a rychlejší Firefox 7

Přesně podle plánu dnes Mozilla uvolnila Firefox 7, který se již uživatelům nabízí v rámci automatických aktualizací. O novinkách jsme se rozepsali v dřívějším příspěvku, takže je spíš doplníme. Dle serveru Doplňky Mozilly by měly být nejpopulárnější doplňky s novou verzí kompatibilní z 99 %. V rámci blogu Mozilla Hacks si můžete přečíst přehledový článek s novinkami pro vývojáře.

Na témže blogu jsou též popisovány novinky v hardwarové akceleraci, informace o vylepšených paměťových nárocích či telemetrii ve Firefoxu, která umožňuje uživatelům posílat vývojářům anonymní informace o výkonu. Marco Zehe se pak rozepisuje ohledně novinkách v přístupnosti.

Mimo Firefoxu 7 je tu též aktualizace Firefoxu 3.6. Firefox 3.6.23 je standardní aktualizací, která vychází jednou za 6 týdnů. Tato verze je i nadále podporována. Je tu samozřejmě též nová verze mobilní varianty, která přináší podporu pro kopírování textu na stránce, automatickou detekci jazyka prohlížeče či vylepšené vykreslování obrázků. Nová verze je jako vždy dostupná v Android Marketu, případně pro Maemo.

Spolu s novou verzí Firefoxu je tu i Thunderbird 7.0 a Thunderbird 3.1.15. Thunderbird 7.0 přináší několik set úprav jako například úprav v grafickém rozhraní, v práci s přílohami či správě kontaktů. Dostupné je též kalendářové rozšíření Lightning 1.0 Beta 7, které je poslední betaverzí před vydáním verze 1.0.

A do třetice je tu SeaMonkey 2.4, které přináší obdobné novinky jako Firefox 7 a Thunderbird 7. Vše k dispozici v sekci stáhnout.

10 komentářů k článku “Vyšel nový a rychlejší Firefox 7”

 1. Charla napsal(a)

  Musím pochválit, FX vypadá, že je opravdu znatelně rychlejší a i odezva prohlížeče není už takovou bolestí, i když ještě by mohlo být lépe. Snad Mozille ty zaslané údaje k něčemu budou 😉
  Co bych uvítal by bylo podobné zrychlení TB, jenž se mi zdá stále stejně pomalý a těžkopádný.

 2. Menty napsal(a)

  Taky musím pochválit rychlost, hlavně při prvním spuštění je navýšení docela znatelné. Chtěl bych se zeptat, zda bude/je verze i pro 64bitové systémy…

 3. Kofy napsal(a)

  FF7 vypadá dobře.A bude od vývojářů IE dort? 😀

 4. Stanislav Marek napsal(a)

  [1][2] A to počkejte na 10.. Nevím čím to, ale dnes po updatu na nejnovější Nightly byl cold start tak rychlej, že jsem si chvíli myslel jestli jsem místo FF neotevřel nějakou složku.

  [3] Dort prý dostali 🙂

 5. Michal Stanke napsal(a)

  Menty: Pro 64bitový Linux je už dávno. Pro Windows stále pouze v nočním sestavení ( http://nightly.mozilla.org/ ).

 6. Martin Hubáček napsal(a)

  Tak jsem proved aktualizaci na všech počítačích. Rychlost je opravdu fajnová, ale nejvíce jsem si zrychlení všimnul na mém starém pracovním notebooku Dell Inspiron 6400. Zátěž na operační paměť je znatelně nižší a to u všech instancí. Práce s mnoha záložkama je rychlá a bezproblémová. Je znát posun směrem kupředu což je jen dobře. Za poslední dobu je FF8 asi nejlepší verze. :-))

 7. marecekk86 napsal(a)

  FF 7 sa mi páči, ale je na ňom stále čo zlepšovať … privítal by som napr. ak by mal v sebe zakomponovanú „mozaiku“ stránok ako má napr. opera a neriešiť to nejakým rozšírením, ktoré viacmenej každou aktualizáciu nefunguje korektne – viď. fast dial 🙁

  Čo sa týka TB, ten po dlhej dobe prešiel do úzadia a nahradil ho MS Outlook … škoda …

 8. martin napsal(a)

  Mně FF 6.0.2 nenabídl aktualizaci, takže asi budu muset přeinstalovat ručně. Je to zajímavý, když na jiném počítači se stejným operačním systémem XP a stejným nastavením FF se aktualizoval automaticky…

 9. Pavel Cvrček napsal(a)

  [8] Martine, důvod bude patrně následující a je naše chyba, že jsme o tom ještě nenapsali. Objevila se chyba, která za určitých okolností může způsobit, že doplňky se skryjí. Z tohoto důvodu byly aktualizace dočasně zakázány a vyjde oprava v podobě verze 7.0.1. Poté se aktualizace znovu spustí.

  http://blog.mozilla.com/addons/2011/09/28/issue-discovered-with-firefox-add-on-upgrades/

 10. ales napsal(a)

  Beztak Mozilla vydává aktualizace tak rychle jen proto, že jsou na sladké. A nebo chtějí Microsoft zruinovat pomocí nákladů na cukrářské výrobky.

  BTW: při upgradu Thunderbirdu přestane fungovat doplněk Theme Font&Size Changer, který mám u uživatelů, kteří špatně vidí, takže pozor na to.