Rubriky: Thunderbird

Vyšel Thunderbird 3.1 s řadou novinek

Včera jsme se na Twitteru zmínili, že dnes večer by měla vyjít finální verze Thunderbirdu 3.1. A jak jsme předpověděli, tak se i stalo. Dnes Mozilla uvolnila Thunderbird 3.1, který přichází s řadou novinek jako je například nová lišta rychlé filtrace pošty, podpora lehkých motivů vzhledu Personas, nový průvodce migrací ze starší verze či podporou importu pošty z aplikace Windows Live Mail. Bližší informace naleznete jako již tradičně v poznámkách k vydání a novou verzi si můžete volně stáhnout. Dostupnost v rámci automatických aktualizací klientu jsme netestovali.

Spolu s Thunderbirdem 3.1 vyšlo i kalendářové rozšíření Lightning, které si v nové verzi 1.0 Beta 2 můžete volně stáhnout na serveru Mozilla Add-ons. Co se týče kompatibility doplňků s novou verzí Thunderbirdu, tak dle stejného serveru je nyní s novou verzí kompatibilních 86 % doplňků z kategorie těch nejpopulárnějších, které pokrývají 95 % instalací doplňků.

Pokud patříte mezi uživatele Thunderbirdu 3.0 a nemáte v současné době v plánu přechod na novější verzi, pak vás jistě zajímá další podpora této řady. Thunderbird 3.0 je i nadále podporován a na červenec je plánována aktualizace na verzi 3.0.6. Délka podpory prozatím nebyla stanovena, ale předpokládá se, že bude kratší než 6 měsíců.

Spolu s vydáním Thunderbirdu 3.1 jsme pro vás připravili spuštění české podoby oficiálních stránek podpory, na kterou se dostanete kdykoliv, kdy si v aplikaci vyžádáte nápovědu. Postupně jsme pro vás zahájili překlad jednotlivých článků, které, jak pevně doufáme, vám usnadní práci s Thunderbirdem. Pokud se chcete do překladu zapojit a pomoci tak ostatním uživatelům, neváhejte nás kontaktovat.

6 komentářů k článku “Vyšel Thunderbird 3.1 s řadou novinek”

 1. Charla napsal(a)

  Trochu mě mrzí, že psaní nové zprávy je stále jako separátní okno a ne jako panel 🙁 Není na to nějaký doplněk?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] O žádném podobném doplňku nevím. Skoro bych řekl, že neexistuje.

 3. marecekk86 napsal(a)

  [1] súhlasím, že by to bolo praktickejšie ak by sa v novom okne zobrazovala nová správa, možno aj to časom príde.

  Mne trochu vadí, že nefungujú niektoré doplnky 🙁 , ale snáď sa to rýchlo zmení 🙂

 4. Petr Urban napsal(a)

  Aktualizace z Thunderbirdu v3.0.5 na v3.1 funguje 🙂

 5. v6ak napsal(a)

  No, v té zprávičce jsem nenašel jakoukoli novinku, která by mě zaujala, takže přechod asi nechám na repozitářích Archlinuxu. Na druhou stranu, TB mi celkem vyhovuje tak, jak je, jen by se mohla trošku vylepšit podpora širokoúhlých monitorů.

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  [5] Co si pod takovou podporou mam představit?