Rubriky: Firefox

Vyšla poslední betaverze Firefoxu 4

Mozilla v pátek vydala v pořadí již 12. betaverzi Firefoxu 4. Tato betaverze je poslední. Následovat bude kandidát na finální verzi (RC), který, pokud se neobjeví nějaké problémy, bude později vydán jako finální verze. Aktuálně do vydání RC verze zbývá realizovat 12 úprav. Bližší informace o poslední betaverzi naleznete v poznámkách k vydání, odkud si ji též můžete stáhnout.

9 komentářů k článku “Vyšla poslední betaverze Firefoxu 4”

 1. Tommyk napsal(a)

  Musel jsem zformátovat disk, tak jsem na ten „nový“ rovnou nainstaloval 4.0b12 s tím, že už pár týdnů počkám na plnou verzi. Ale hopla, Firefox mi nechce přidávat nové vyhledávací moduly (ve verzi 3.6 to na každé stránce s vyhledávačem nabízel po rozkliknutí šipky s nabídkou vyhledávačů). Teď tam mám k použití tak akorát Google a nevím, jak tam dostat ty moje ostatní oblíbené. Nevíte, co s tím? Je to bug?

 2. Robin napsal(a)

  Myslím si , že v pravém sidebaru by již také měla být zmíněná verze Thunderbirdu. Přece jenom , jak tady již pan Cvrček psal, bude Thunderbird 3.3 vydán po Firefox 4- bude vydán na gecku 2.0.
  Také bych rád uvítal další informace o připravované verzi TB. Ovšem si myslím, že když mozilla bude vydávat nové verze firefoxu tak rychle, tak brzo zkrachuje a to by byla katastrofa. Však ona se toho nějak dostane. Ale ještě zpět k doplňkům- zase si myslím , že některé doplnky nikdy nebudou kompatibilní s novější verzí než 3.6 protože prostě „by to nesedělo“ ASi se ptáte proč zde nepíši důvody, však na o sami zachvíli příjdete.
  Tommyk: Pokud máš málo vyhledávacích modulů, tak po rozbalení šipečky by se ti měl objevit správce vyhledávacích modulů, otevři si ho a vlevém dolním rohu klikni na „obnovit výchozí“
  Také bych chtěl upozornit vývojáře webu že dole vlevo máte pořád 2009-2011 Mozilla.cz…..
  To je vše.

 3. Robin napsal(a)

  ehmmm 2009-2010 jsem myslel..

 4. Stanislav Marek napsal(a)

  http://www.mozilla.cz/zpravicky/na-co-se-muzeme-tesit-ve-firefoxu-4-0-beta-7/

  Cituji:
  „Další novinkou je, že se v poli vyhledávání již nebude zobrazovat barevný efekt, když navštívená stránka v hlavičce nabízí vyhledávací modul. Důvodem odstranění je to, že většina uživatelů nevěděla, co uvedený efekt znamená. Pokud navštívená stránka nabízí vyhledávací modul, který nemáte nainstalován, bude i nadále nabízen k instalaci v seznamu vyhledávacích modulů.“

  A jak to vyřešit?

  U mě například funguje, když na ikonku ve vyhledávacím poli kliknu (normálně levým tlačítkem) a v zobrazené nabídce mám možnost přidání vyhledávacího modulu (to znamená, že jediné, co zmizelo, je barevná indikace).

  Pokud toto nefunguje, existuje stránka:
  https://addons.mozilla.org/cs/firefox/search-tools/

  Snad Vám to pomohlo.

  BTW. nefunguje mi ověřování pomocí OpenID (chyba u mě?). Po ověření na myopenid.com mě to přesměruje na stránku s Ooops…

 5. DiGi napsal(a)

  Funguje někomu Sync? Já jej používal ještě než byl součástí Firefoxu a přijde mi, že se tam teď ty verze nějak potloukly. Zkusil jsem ručně nainstalovat 1.6.3 (kontrolu kompatibility mám vypnutou) ale přidání zařízení nefunguje…

 6. Tommyk napsal(a)

  [2] Mně právě zmizela jak barevná indikace, tak i nabídka přidání modulu z té stránky, na které jsem. Na ty doplňky jsem taky koukal, ale není to nic, co nahradí ty běžné vyhledávací moduly, jestli se moc nemýlím. Můžete si prohlédnout i video, které ukazuje mou situaci. Stačí kliknout na můj nick.

 7. Tommyk napsal(a)

  [4] Video taky ukazuje, že Firefox 4 je rychlejší než blesk. 🙂

 8. bluffy napsal(a)

  (Prosim nemažte to, není to reklama ani spam jenom neznám jinou stránku pro přiblížení mého problému) http://apps.facebook.com/hledejpoklady
  Když si tu stránku otevřu, tak se mi zobrazí jenom polovina celýho toho obrázku, pro porovnání si to otevřete třeba v Opeře nebo Chromu. Tam mi to naběhne celý.

 9. DiGi napsal(a)

  Problém se Sync vyřešen – prostě jsem odinstaloval ten (starší) plugin a vše vypadá funkčně 🙂

  Navíc – Firefox ustoupil od „opravy staré chyby“, kdy při stahování zachovával čas souboru ze serveru (místo nastavení času downloadu). Hurá!