Rubriky: Firefox

Firefox 4 a na co se uživatelé často ptají

Ve webové aplikaci Firefox Input, která slouží na sběr reakcí uživatelů, se k Firefoxu 4 sešla celá řada názorů. Řada z nich se často opakuje, a proto jsme se rozhodli, že na ně odpovíme. Máte svůj dotaz? Zeptejte se v našem fóru podpory.

Doplněk XYZ mi ve Firefoxu 4 nefunguje

Firefox 4 je v současné době v betaverzi. S tou nebývá celá řada doplňků kompatibilních. Pokud se bez doplňků, které nejsou s betaverzí kompatibilní, neobejdete, používejte raději stabilní verzi Firefoxu. Na Firefox 4 přejděte až vyjde finální verze, pro kterou s velkou pravděpodobností bude aktualizovaný doplněk k dispozici. Zkušení uživatelé mohou využít doplněk Add-on Compatibility Reporter a kontrolu kompatibility doplňku s aplikací potlačit. Lze to též učinit ručně.

Chybí mi stavový řádek

Stavový řádek byl ve Firefoxu 4 nahrazen lištou doplňků, kterou lze snadno upravovat. Jednotlivé funkce, které původně zastával stavový řádek, naleznete v jiných částech okna Firefoxu. Pokud vám stavový řádek přesto chybí, můžete si jej snadno znovu přidat.

Chci vzhled okna jako ve Firefoxu 3.6/mít zpět hlavní nabídku

Firefox 4 má nově panely v horní části okna nad hlavni lištou. Ve Windows Vista/7 byla navíc hlavní nabídka nahrazena novým jednotným tlačítkem s nabídkou. Došlo též k některým úpravám na hlavní liště. Přesto všechno vám nic nebrání si uzpůsobit Firefox přesně do té podoby, jako byla ve Firefoxu 3.6. Hlavní nabídku si můžete snadno zapnout, panely můžete snadno přesunout pod hlavní lištu a tlačítka na hlavní liště lze snadno přeskupit do podoby, která vám nejlépe vyhovuje.

Chci mít tlačítko Domů na levé straně hlavní lišty

Toto tlačítko je ve Firefoxu 4 nově na konci lišty tj. v její pravé části. Jedná se však o standardní tlačítko na liště, které si můžete bez problémů snadno přesunout tam, kam potřebujete. Klepněte nad lištou pravým tlačítkem myši, v zobrazené nabídce zvolte Nastavit lišty…, a poté jej tažením přesuňte tam, kam potřebujete.

Nemohu se vrátit najednou o několik stránek zpět

Ve starších verzích Firefoxu byla vedle tlačítek Zpět/Vpřed k dispozici možnost rozbalit si seznam stránek, které jste dříve v rámci panelu navštívili. Tento vizuální prvek ve Firefoxu 4 není, ale funkčnost zůstala zachována. Postačí nad tlačítky Zpět/Vpřed klepnout pravým tlačítkem myši a seznam se zobrazí.

Při ukončování se mě Firefox neptá, zda chci uložit panely pro příště

Pokud jste ukončovali například Firefox 3.6 a měli otevřeno více panelů, zobrazil se vám dialog s dotazem, zda chcete Firefox skutečně ukončit s možností uložit si otevřené panely pro příště. Ve Firefoxu 4 je tento dialog ve výchozím nastavení skryt, ale je stále dostupný. Pokud jej chcete aktivovat, přejděte na konfigurační stránku about:config a přepněte předvolbu browser.showQuitWarning na hodnotu true. Tato předvolba je dostupná v aktuální vývojové verzi, případně ji naleznete v další betaverzi.

Dotaz na uložení při ukončení Firefoxu

Chybí odpověď na vaši otázku? Zeptejte se v našem fóru podpory.

4 komentářů k článku “Firefox 4 a na co se uživatelé často ptají”

 1. Zeus napsal(a)

  Vynikající přehled, určitě se mi něco z toho bude hodit (a tisícům dalších zas něco jiného…). Díky!

 2. alex napsal(a)

  to je velký krok zpět, nepochopím.

  Firefox se neptá, zda chci uložit panely pro příště

 3. Panther napsal(a)

  Nechápu, proč je „Při ukončování se mě Firefox neptá, zda chci uložit panely pro příště“ ve výchozím nastavení vypnuto.

 4. nagger napsal(a)

  nechápu, proč je tolik nechápavců :oD neptá se proto, protože je uloží automaticky – pokus jste to tak měli nastaveno v předchozí verzi – jinak je toto možnost zapnout i přímo v menu