Vytvořte si vlastní verzi Firefoxu v češtině

Chcete si vytvořit vlastní verzi Firefoxu? Nyní máte znovu možnost. Služba Build Your Own Browser (BYOB) je totiž opět k dispozici. V rámci ní si můžete „naklikat“ vlastní upravenou verzi Firefoxu, kterou si například rozšíříte o vlastní záložky, doplňky či například motivy Personas. Kdysi byla uvedená služba dostupná pouze pro anglickou verzi Firefoxu, nyní si již lze vytvořit i českou verzi.

Build Your Own Firefox

Služba Build Your Own Browser byla poprvé představena již hodně dávno. Nějaký čas fungovala, a poté se po ní z neznámého důvodu slehla zem. Nyní je opět aktivní a je slibováno, že bude do budoucna dále rozvíjena. Nechme se tedy překvapit.

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Charla napsal(a) :

  K vytvoření je třeba registrace. Mám to chápat tak, že si sestavím FX + např. doplňky a výsledkem je balíček instalace FX + oněch doplňků a až se přihlásím třeba po půl roce automaticky si stáhnu balíček obsahující aktuální komponenty? Nebo je to spíše pro firmy?

 2. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Zda se automaticky sestavují nová verze tebou upravené verze Firefoxu, po vydání netuším. Každopádně automatické aktualizace fungovat budou. Firmy jsou patrně jedním z cílových zákazníků, ale není to pouze pro ně.

 3. Michal Stanke napsal(a) :

  Pokud Mozilla tuto službu nechá trvale dostupnou, bude přeložena do češtiny?
  I když aktuální copyright 2005 – 2010 dlouhému životu úplně nenasvědčuje.

 4. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Uvedenou službu v současné době nejde překládat. A pokud by to šlo, je otázka, zda bych se do překladu pouštěl, protože nebude až tolik využívána. Lepší vrhnout síly na překlady článků na stránkách podpory Firefoxu (https://support.mozilla.org/cs/home).

 5. volani.webnode.cz napsal(a) :

  Jak udělám vyhledávací modul?
  V chrome či opeře stačí vybrat URL pole, kliknout pravím a vysvětlit že to chci na vyhledávání 🙂
  Pro firefox na to existuje doplněk.
  Ale jak to udělat v byob.mozilla.com nějak jednoduše? 🙂

  Jo a až se to sestaví, tak to bude ke stažení jen jednou a nebo to bude uloženo trvale pro „kohokoliv“ ? 🙂

 6. Adam napsal(a) :

  Stránka byob nejde otevřít ☹️

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Na konci června 2012 byla služba ukončena, viz https://www.mozilla.cz/zpravicky/sluzba-build-your-own-browser-bude-ukoncena/. Šlo vlastně jen o vytvoření vlastního instalátoru s předvybranými doplňky, záložkami, vzhledem atp.