Rubriky: Firefox

Vytvořte si vlastní verzi Firefoxu v češtině

Chcete si vytvořit vlastní verzi Firefoxu? Nyní máte znovu možnost. Služba Build Your Own Browser (BYOB) je totiž opět k dispozici. V rámci ní si můžete „naklikat“ vlastní upravenou verzi Firefoxu, kterou si například rozšíříte o vlastní záložky, doplňky či například motivy Personas. Kdysi byla uvedená služba dostupná pouze pro anglickou verzi Firefoxu, nyní si již lze vytvořit i českou verzi.

Build Your Own Firefox

Služba Build Your Own Browser byla poprvé představena již hodně dávno. Nějaký čas fungovala, a poté se po ní z neznámého důvodu slehla zem. Nyní je opět aktivní a je slibováno, že bude do budoucna dále rozvíjena. Nechme se tedy překvapit.

7 komentářů k článku “Vytvořte si vlastní verzi Firefoxu v češtině”

 1. Charla napsal(a)

  K vytvoření je třeba registrace. Mám to chápat tak, že si sestavím FX + např. doplňky a výsledkem je balíček instalace FX + oněch doplňků a až se přihlásím třeba po půl roce automaticky si stáhnu balíček obsahující aktuální komponenty? Nebo je to spíše pro firmy?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Zda se automaticky sestavují nová verze tebou upravené verze Firefoxu, po vydání netuším. Každopádně automatické aktualizace fungovat budou. Firmy jsou patrně jedním z cílových zákazníků, ale není to pouze pro ně.

 3. Michal Stanke napsal(a)

  Pokud Mozilla tuto službu nechá trvale dostupnou, bude přeložena do češtiny?
  I když aktuální copyright 2005 – 2010 dlouhému životu úplně nenasvědčuje.

 4. Pavel Cvrček napsal(a)

  Uvedenou službu v současné době nejde překládat. A pokud by to šlo, je otázka, zda bych se do překladu pouštěl, protože nebude až tolik využívána. Lepší vrhnout síly na překlady článků na stránkách podpory Firefoxu (https://support.mozilla.org/cs/home).

 5. volani.webnode.cz napsal(a)

  Jak udělám vyhledávací modul?
  V chrome či opeře stačí vybrat URL pole, kliknout pravím a vysvětlit že to chci na vyhledávání 🙂
  Pro firefox na to existuje doplněk.
  Ale jak to udělat v byob.mozilla.com nějak jednoduše? 🙂

  Jo a až se to sestaví, tak to bude ke stažení jen jednou a nebo to bude uloženo trvale pro „kohokoliv“ ? 🙂

 6. Adam napsal(a)

  Stránka byob nejde otevřít ☹️

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Na konci června 2012 byla služba ukončena, viz https://www.mozilla.cz/zpravicky/sluzba-build-your-own-browser-bude-ukoncena/. Šlo vlastně jen o vytvoření vlastního instalátoru s předvybranými doplňky, záložkami, vzhledem atp.