Rubriky: Thunderbird

Vyzkoušejte si Thunderbird s experimentální podporou IM

O podpoře instant messagingu (IM) v Thunderbirdu čas od času padla zmínka, ale nikdy z toho nebylo nic konkrétního. Nyní se však zdá, že si podpora nachází do Thunderbirdu svou cestu. Za aktuálními pracemi stojí Florian Quèze, což není nikdo jiný než autor Instantbirdu. Ten již připravil zkušební verzi Thunderbirdu s podporou IM, která má sice do finále ještě daleko, ale lze z ní získat představu, kudy se práce ubírají.

Podporu pro konkrétní síť se přidává přes nový účet stejně, jako poštovní účet. Prozatím je oproti Instantbirdu omezený výčet podporovaných sítí. Předpokládáme však, že se jedná o dočasnou situaci.

Volba účtu IM v Thunderbirdu

Samotná okna IM jsou dostupná v jednotlivých panelech. Zde je ukázka Twitteru.

Konverzace na Twitteru

Jeden komentář k článku “Vyzkoušejte si Thunderbird s experimentální podporou IM”

  1. Charla napsal(a)

    Bohužel jestli bude podpora IM stejná jako u InstantBirdu tak je zde jeden faktor, který mi vadí, a to ukládání historie. Konverzace = soubor. IB jsem zkoušel a bohužel pak se nedalo pořádně hledat v historii, navíc osobně oceňuji ukládání kontakt = soubor a pokud možno v plaintextu.
    Podporu v TB uvítám, nicméně je škoda že přichází tak pozdě. Bude se muset velmi snažit aby mě přesvědčila přejít od mého současného klienta.