Rubriky: Doplňky Firefox

Web GetPersonas.com se sloučí s Mozilla Add-ons

Jednou z výrazných novinek Firefoxu 3.6 jsou lehké motivy vzhledu Personas. Původně experimentální projekt Mozilla Labs se stal populární, o čemž svědčí i více než 70 000 vzhledů, které jsou aktuálně dostupné. Podle neoficiálních informací používá vzhledy Personas více než 20 % uživatelů Firefoxu 3.6. Původně experimentální projekt, který je nyní přímou součástí Firefoxu, funguje dále jako Personas Plus. Databázi vzhledů lze dnes nalézt na webech GetPersonas.com (kde je lze též přidávat) a Mozilla Add-ons.

Zdánlivá duplicita galerií vzhledů Personas má spíše historický důvod. Web GetPersonas.com totiž byl domovskou stránkou projektu ještě v dobách, kdy fungoval jako experimentální projekt. Tato doba se však změnila a i to byl jeden z důvodů, proč se tvůrci rozhodli sloučit GetPersonas.com s Mozilla Add-ons. Co to v praxi znamená?

Z pohledu běžného uživatele nic. Pokud jste dosud chodili vybírat nové vzhledy na web GetPersonas.com, budete nově chodit na Mozilla Add-ons, kde získáte všechny druhy doplňků pod jednou střechou. Pakliže budete chtít nahrát nový vzhled do galerie, budete tak nově činit na Mozilla Add-ons.

Ke sloučení webů ještě nedošlo. Mělo by k tomu dojít během následujících týdnů.