Rubriky: Firefox Mozilla

Mozilla nabídne statistiky spotřeby paměti pluginů

Již více než rok je uživatelům k dispozici stránka Mozilla Plugin Check, na které si mohou otestovat, zda jsou zásuvné moduly (pluginy) používané prohlížečem aktuální. Neaktuální zásuvné moduly jsou totiž bezpečnostním rizikem, protože mohou obsahovat bezpečnostní chyby, které lze potenciálně využít k zneužití PC uživatele.

Mozilla nyní plánuje tuto stránku rozšířit o informaci o paměťové náročnosti jednotlivých zásuvných modulů. Aktuálním zdrojem dat o paměťové náročnosti je rozšíření Test Pilot, skrze které se uživatelé zapojují do různých výzkumů a anket. Prozatím je tato nová funkčnost v přípravě a mimo jiné se například dolaďuje, jakým způsobem průměrnou paměťovou náročnost ideálně měřit.

Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout, jak by rozšíření stránky kontroly mohlo vypadat.

Mozilla Plugin Check

Není bez zajímavosti, že něco podobného se již delší čas připravuje pro server Doplňky Mozilly, kde by se u každého rozšíření měla v budoucnu zobrazovat informace o jeho paměťové náročnosti či době, o kolik instalace zpomalí start aplikace.

2 komentářů k článku “Mozilla nabídne statistiky spotřeby paměti pluginů”

  1. Deight napsal(a)

    Tak doplňky jsou velkou výhodou Firefoxu, ale i jejich podpora stojí horně času, který by se dal využívat k jiným vylepšením. Chce to víc inovací. Snad si nemyslíte, že jsem moc kritický. Jestli ano, tak nečtěte tohle: „Nekonečné čekání na čtvrtou ohnivou pandolišku“ tak se jmenuje článek Davida Polesného na Živě.cz: http://www.zive.cz/clanky/nekonecne-cekani-na-ctvrtou-ohnivou-pandolisku/sc-3-a-155111/default.aspx

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Články na Živě.cz často pobaví 🙂