Projekt Mozilla

Jsme celosvětová komunita lidí, která věří, že by měl být Internet veřejně dostupný, otevřený a přístupný. Myšlenky projektu jsou vyjádřeny manifestem Mozilly a naplňovány produkty s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou pro všechny volně dostupné.

Pojem Mozilla bývá používán v řadě kontextů, které nejlépe popisuje článek na české Wikipedii. Celý projekt zastřešuje nezisková nadace Mozilla Foundation a z nemalé části je založen na dobrovolné práci řady přispěvatelů po celém světě. Jsme vlastně taková velká rodina.

Mezi nejznámější produkty projektu Mozilla patří webový prohlížeč Mozilla Firefox, poštovní klient Mozilla Thunderbird či balík webových aplikací SeaMonkey. Na Mozille však staví celá řada dalších produktů, dala světu softwarovou licenci MPL a na jejích myšlenkách a postupech dnes staví řada dalších projektů.

Pokud se chcete o projektu dozvědět více, přečtěte si jeho historii či navštivte web Mozilla.org. Mozilla je otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy.

O Mozilla.cz

Projekt Mozilla.cz vznikl v roce 2009 jako nepřímý nástupce projektu CZilla.cz. Jeho cílem je propagovat projekt Mozilla v České republice, lokalizovat aplikace Mozilla do češtiny a poskytovat podporu koncovým uživatelům. Snažíme se též podporovat cíle projektu a to převážně v České republice. Jsme otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy!

Co konkrétně děláme?

  • Lokalizujeme Firefox, Thunderbird, SeaMonkey a další aplikace a služby Mozilla do češtiny.
  • Lokalizujeme pro vás weby Mozilla.org, Mozilla Add-ons, Mozilla Support a další do češtiny.
  • Provozujeme weby Mozilla.cz a Firefox.cz, v rámci nichž se vám snažíme přinášet čerstvé informace o dění okolo projektu Mozilla, psát pro vás návody a tipy a šířit osvětu okolo projektu.
  • Poskytujeme podporu existujícím uživatelům aplikací Mozilla – v rámci našeho diskusního fóra se vám snažíme pomáhat řešit vaše problémy s produkty Mozilla a odpovídáme na vaše dotazy.
  • Snažíme se propagovat myšlenky projektu Mozilla a jeho jednotlivé aplikace. Jsme partnery organizací Mozilla, přinášíme zpětnou vazbu, hlásíme chyby atd.

Lidé a kontakty

Pokud nás chcete kontaktovat s návrhem vzájemné spolupráce, nahlásit chybu v lokalizaci produktů nebo stránek, přejděte na prosím na kontaktní stránku. Pro kontakt můžete využít i Facebook nebo Twitter.