O nás

Projekt Mozilla.cz vznikl v roce 2009 jako nepřímý nástupce CZilla.cz. Jeho cílem je přinášet aktuální informace z dění okolo projektu Mozilla a zajišťovat českou lokalizaci, podporu a propagaci produktů Mozilla. Jsme otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy!

O Mozille

Mozilla.cz v České republice propaguje myšlenky a produkty Mozilly. Co to ale Mozilla je?

Co konkrétně děláme?

  • Lokalizujeme Firefox, Thunderbird, SeaMonkey a další aplikace a služby Mozilla do češtiny.
  • Lokalizujeme pro vás weby Mozilla.org, Mozilla Add-ons, Mozilla Support a další do češtiny.
  • Provozujeme weby Mozilla.cz a Firefox.cz, v rámci nichž se vám snažíme přinášet čerstvé informace o dění okolo projektu Mozilla, psát pro vás návody a tipy a šířit osvětu okolo projektu.
  • Poskytujeme podporu existujícím uživatelům aplikací Mozilla – v rámci našeho diskusního fóra se vám snažíme pomáhat řešit vaše problémy s produkty Mozilla a odpovídáme na vaše dotazy.
  • Snažíme se propagovat myšlenky projektu Mozilla a jeho jednotlivé aplikace. Jsme partnery organizací Mozilla, přinášíme zpětnou vazbu, hlásíme chyby atd.

Lidé a kontakty

Níže uvedené e-maily neslouží k řešení vašich problémů. Jestliže hledáte pomoc, navštivte sekci Podpora a nebo se přímo zeptejte v diskusním fóru, kde vám řada zkušených uživatelů poradí.

Michal Stanke (mstanke@mozilla.cz)
Lokalizace produktů a webů Mozilly do češtiny, tvorba obsahu Mozilla.cz.
Matěj Hudec (matej.hudec@seznam.cz)
Lokalizace operačního systému Firefox OS.
Jiří Soukeník (profil)
Lokalizace článků nápovědy na webu Podpora Mozilly.
Tomáš Zelina
Lokalizace webových aplikací Mozilly.
a další…

Bývalí členové

Pavel Cvrček
Lokalizace prohlížeče Mozilla Firefox pro desktop i Android, správa lokalizace webů Mozilly a tvorba obsahu Mozilla.cz.
Pavel Franc
Lokalizace produktů Mozilly do češtiny, spolupráce s českými partnery Mozilly – např. Seznam.cz, Heureka.cz, propagace a marketing.

Pro novináře a spolupracovníky

Pokud jste novinář(ka) a potřebujete si ověřit nějakou informaci či se chcete na něco zeptat, kontaktujte nás e-mailem. Přehled tiskových zpráv pak naleznete v tiskovém centru na webu Blog.Mozilla.org.

Hlášení chyb a nápadů

Pokud chcete nahlásit chybu v překladu aplikace Mozilla, můžete tak učinit na serveru Bugzilla.Mozilla.org nebo v diskuzním fóru.
Hlášení chyb v produktech Mozilla patří do software na správu chyb, který většinou provozují jeho vývojáři. V případě Firefoxu, Thunderbirdu či SeaMonkey je to oficiální Bugzilla zde.
Pokud máte nápady či hlášení chyb týkající se webu Mozilla.cz, napište nám stejně jako v případě překladu, tedy na fórum, či pošlete e-mail.