O nás

Projekt Mozilla.cz vznikl v roce 2009 jako nepřímý nástupce CZilla.cz. Jeho cílem je přinášet aktuální informace z dění okolo projektu Mozilla a zajišťovat českou lokalizaci, podporu a propagaci produktů Mozilla. Jsme otevřený projekt, do kterého se můžete zapojit i vy!

O Mozille

Mozilla.cz v České republice propaguje myšlenky a produkty Mozilly. Co to ale Mozilla je?

Co konkrétně děláme?

  • Lokalizujeme Firefox, Thunderbird, SeaMonkey a další aplikace a služby Mozilla do češtiny.
  • Lokalizujeme pro vás weby Mozilla.org, Mozilla Add-ons, Mozilla Support a další do češtiny.
  • Provozujeme weby Mozilla.cz a Firefox.cz, v rámci nichž se vám snažíme přinášet čerstvé informace o dění okolo projektu Mozilla, psát pro vás návody a tipy a šířit osvětu okolo projektu.
  • Poskytujeme podporu existujícím uživatelům aplikací Mozilla – v rámci našeho diskusního fóra se vám snažíme pomáhat řešit vaše problémy s produkty Mozilla a odpovídáme na vaše dotazy.
  • Snažíme se propagovat myšlenky projektu Mozilla a jeho jednotlivé aplikace. Jsme partnery organizací Mozilla, přinášíme zpětnou vazbu, hlásíme chyby atd.

Lidé a kontakty

Níže uvedené e-maily neslouží k řešení vašich problémů. Jestliže hledáte pomoc, navštivte sekci Podpora a nebo se přímo zeptejte v diskusním fóru, kde vám řada zkušených uživatelů poradí.

Michal Stanke (mstanke@mozilla.cz)
Lokalizace produktů a webů Mozilly do češtiny, tvorba obsahu Mozilla.cz.
Tomáš Zelina
Lokalizace webových aplikací Mozilly (např. addons.mozilla.org).
Jiří Soukeník
Lokalizace článků nápovědy na webu Podpora Mozilly.
Michal Vašíček
Lokalizace operačního systému Firefox OS.
Matěj Hudec
Lokalizace operačního systému Firefox OS.
a další…

Bývalí členové

Pavel Cvrček
Lokalizace prohlížeče Mozilla Firefox pro desktop i Android, správa lokalizace webů Mozilly a tvorba obsahu Mozilla.cz.
Pavel Franc
Lokalizace produktů Mozilly do češtiny, spolupráce s českými partnery Mozilly – např. Seznam.cz, Heureka.cz, propagace a marketing.

Pro novináře a spolupracovníky

Pokud jste novinář(ka) a potřebujete si ověřit nějakou informaci či se chcete na něco zeptat, kontaktujte nás e-mailem. Přehled tiskových zpráv pak naleznete v tiskovém centru na webu Blog.Mozilla.org.

Hlášení chyb a nápadů

Pokud chcete nahlásit chybu v překladu aplikace Mozilla, můžete tak učinit na serveru Bugzilla.Mozilla.org nebo v diskuzním fóru.
Hlášení chyb v produktech Mozilla patří do software na správu chyb, který většinou provozují jeho vývojáři. V případě Firefoxu, Thunderbirdu či SeaMonkey je to oficiální Bugzilla zde.
Pokud máte nápady či hlášení chyb týkající se webu Mozilla.cz, napište nám stejně jako v případě překladu, tedy na fórum, či pošlete e-mail.