Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Firefox 20 Beta s novým Správcem stahování

Další verze Firefoxu bude k dispozici až za několik týdnů, ale již dnes si můžete vyzkoušet její betaverzi. Co se ve Firefoxu s pořadovým číslem 20 objeví? Asi nejvýraznější novinkou je nový Správce stahování. Ten je již obsažen ve Firefoxu několik verzí, ale protože ještě nebyl dokončen, nebyl ve výchozím nastavení aktivní. Nyní by se již měl objevit pro všechny uživatele a to včetně přesunuté správy stažených souborů, která je nově obsažena v Knihovně stránek.

Nový Správce stahování Firefoxu

Druhou výraznou novinkou je upravený režim anonymního prohlížení, který nyní umožňuje mít vedle sebe okno s klasickým prohlížením a tím „anonymním“.

Anonymní řežim Firefoxu v samostatném okně

Zajímavá je též nová ochrana proti zaseknutým zásuvným modulům, která uživatele upozorní, když některý zásuvný modul začne ovlivňovat výkon prohlížeče a umožní jej „odstřelit“.

Zaseklý zásuvný modul

Novinkou bude též ochrana proti nechtěným změnám vyhledávání v adresním řádku prohlížeče. Jedná se o jeden z nejčastějších problémů, který mají uživatelé s Firefoxem.

Upozornění na změnu předvolby

Za zmínku určitě stojí též chytřejší načítání webových stránek či některé další vylepšení výkonu. Zkrátka to vypadá, že Firefox 20 bude z hlediska novinek zajímavou verzí. Stáhněte si jej a vyzkoušejte.

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře