Mozilla.cz - Mozilla v češtině

Přeskočit na obsah

Firefox již automaticky neaktivuje Adobe Flash 10.2 a starší

Jak bývá uváděno, zásuvné moduly (pluginy) jsou častým zdrojem bezpečnostních a výkonnostních problémů. Z tohoto důvodu se na ně Mozilla v poslední době zaměřuje. Firefox například nabízí nějaký čas funkci aktivace zásuvného modulu klepnutím. Ta zajišťuje, že se zásuvné moduly jako například Flash na webové stránce implicitně neaktivují (nespouští) a aktivují se až klepnutím myši na plochu zásuvného modulu na stránce.

Tato funkce je ve Firefoxu ve výchozím nastavení vypnuta a Mozilla ji v současné době aktivuje pouze na problematické verze zásuvných modulů. Příkladem může být nedávné zablokování Javy či nově zablokování Adobe Flash 10.2 a starší. Pokud jste se se zablokováním Flashe setkali, aktualizujte na jeho nejnovější verzi (exe). Bližší informace o funkci aktivování zásuvného modulu klepnutím naleznete na webu Podpora Firefoxu.

Jak zmiňuje blog Mozilla Security, do budoucna nebudou patrně zásuvné moduly automaticky aktivovány při načtení webové stránky. Výjimkou budou pouze aktuální verze Adobe Flash. S touto změnou se setkáme patrně s příchodem Firefoxu 22 a vývojáři si od ní slibují zmenšení problémů se zásuvnými moduly, zrychlení načítání stránek a samozřejmě vyšší bezpečnost.

Přečtěte si také


Zobrazit komentáře