Co dělat, když se ve Firefoxu neukazují ikonky webů (favicons)

Ikonka webu (favicon) je malý obrázek, který se zobrazuje po levé straně adresního řádku, v hlavičce panelu či například na liště se záložkami. Jedná se o prvek, pomocí kterého se uživatelé snadno orientují mezi jednotlivými weby. Problém nastane, pokud se z nějakého důvodu přestane zobrazovat. Důvodů může být několik.

Favicon ve Firefoxu

Asi nejčastějším důvodem je nastavení předvolby browser.chrome.favicons na konfigurační stránce about:config na hodnotu false. Pokud máte problémy se zobrazením ikonky webu, zkontrolujte nejprve tuto předvolbu, a případně ji nastavte na hodnotu true.

Dalším důvodem, proč se ikonky webů nezobrazují, mohou být čerstvě naimportované záložky. U nich se totiž ikonka webu načte až s prvním načtením stránky. Svou roli též může sehrát mezipaměť prohlížeče. Můžete tedy vyzkoušet její vymazání. Ujistěte se též, zda máte povoleno zaznamenávání historie prohlížení.

Přečtěte si také

4 odpovědi

 1. Jméno napsal(a) :

  U čerstvě naimportovaných bookmarků pomůže extension checkplaces (včetně ověření platnosti bookmarků, kontroly duplicit, prázdných adresářů v bookmark stromu…).
  Šikovná věcička, obzvláště, jdou-li počty Vašich bookmarků do tisíců…

 2. Marek Turnovec napsal(a) :

  Mně se teď od nějaké verze u webů, které asi FAVICON nespecifikují, zobrazuje jako defaultní ikona takový čtvereček z přerušované čáry, vypadá to divně – nejdřív jsem myslel, že je to nějaká chyba – ale na jiných webech jejich specifická ikonka normálně je. Takový ten jakoby prázdný list papíru, nebo co to bylo dřív, se mi asi líbil víc…

 3. Václav napsal(a) :

  Bohužel ani jedna z možností nepomohla. Zkoušel jsem instalovat checkplaces, ale není to podepsaný doplněk, takže to nešlo a nepomohlo ani změna xpinstall.signatures.required v about:config na false, abych ho mohl nainstalovat. Jinak browser.chrome.favicons mám v about:config na true.
  Při znovu načtění stránky se u většiny záložek favicons zobrazí, ale pořád mi tu zůstáva dost záložek bez favicons a bohužel u většiny nainportovaných záložek nemám popisek a orientoval jsem se právě jen podle favicons. Nenapadá někoho ještě něco jak to opravit.

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Zkuste https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/faviconreloader/. Sice autor deklaruje kompatibilitu po Firefox 48, kvůli architektuře E10S, pokud ale máte nainstalovaný nějaký doplněk, zřejmě ji ještě stejně nemáte zapnutou.

   Druhá možnost je „hrubou silou“ označit všechny záložky a z kontextové nabídky vybrat „Otevřít vše v panelech“.

   Pokud ani jedno nezabere, obraťte se prosím na naši podporu (https://www.mozilla.cz/podpora/).