Co dělat, když se ve Firefoxu neukazují ikonky webů (favicons)

Ikonka webu (favicon) je malý obrázek, který se zobrazuje po levé straně adresního řádku, v hlavičce panelu či například na liště se záložkami. Jedná se o prvek, pomocí kterého se uživatelé snadno orientují mezi jednotlivými weby. Problém nastane, pokud se z nějakého důvodu přestane zobrazovat. Důvodů může být několik.

Favicon ve Firefoxu

Asi nejčastějším důvodem je nastavení předvolby browser.chrome.favicons na konfigurační stránce about:config na hodnotu false. Pokud máte problémy se zobrazením ikonky webu, zkontrolujte nejprve tuto předvolbu, a případně ji nastavte na hodnotu true.

Dalším důvodem, proč se ikonky webů nezobrazují, mohou být čerstvě naimportované záložky. U nich se totiž ikonka webu načte až s prvním načtením stránky. Svou roli též může sehrát mezipaměť prohlížeče. Můžete tedy vyzkoušet její vymazání. Ujistěte se též, zda máte povoleno zaznamenávání historie prohlížení.

4 komentářů k článku “Co dělat, když se ve Firefoxu neukazují ikonky webů (favicons)”

 1. Jméno napsal(a)

  U čerstvě naimportovaných bookmarků pomůže extension checkplaces (včetně ověření platnosti bookmarků, kontroly duplicit, prázdných adresářů v bookmark stromu…).
  Šikovná věcička, obzvláště, jdou-li počty Vašich bookmarků do tisíců…

 2. Marek Turnovec napsal(a)

  Mně se teď od nějaké verze u webů, které asi FAVICON nespecifikují, zobrazuje jako defaultní ikona takový čtvereček z přerušované čáry, vypadá to divně – nejdřív jsem myslel, že je to nějaká chyba – ale na jiných webech jejich specifická ikonka normálně je. Takový ten jakoby prázdný list papíru, nebo co to bylo dřív, se mi asi líbil víc…

 3. Václav napsal(a)

  Bohužel ani jedna z možností nepomohla. Zkoušel jsem instalovat checkplaces, ale není to podepsaný doplněk, takže to nešlo a nepomohlo ani změna xpinstall.signatures.required v about:config na false, abych ho mohl nainstalovat. Jinak browser.chrome.favicons mám v about:config na true.
  Při znovu načtění stránky se u většiny záložek favicons zobrazí, ale pořád mi tu zůstáva dost záložek bez favicons a bohužel u většiny nainportovaných záložek nemám popisek a orientoval jsem se právě jen podle favicons. Nenapadá někoho ještě něco jak to opravit.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Zkuste https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/faviconreloader/. Sice autor deklaruje kompatibilitu po Firefox 48, kvůli architektuře E10S, pokud ale máte nainstalovaný nějaký doplněk, zřejmě ji ještě stejně nemáte zapnutou.

   Druhá možnost je „hrubou silou“ označit všechny záložky a z kontextové nabídky vybrat „Otevřít vše v panelech“.

   Pokud ani jedno nezabere, obraťte se prosím na naši podporu (https://www.mozilla.cz/podpora/).