Rubriky: Firefox

Integrovaný PDF prohlížeč pro Firefox ke stažení

Je to pár měsíců, co Mozilla oznámila, že pracuje na prohlížeči PDF souborů, který je založený na HTML 5 a JavaScriptu pod názvem pdf.js. Projekt vzbudil řadu ohlasů, protože jeho potenciální využití je širší než jen pro případnou integraci s Firefoxem. O častých bezpečnostních problémech Adobe Readeru nemluvě.

Ačkoliv je do dokončení „verze 1.0“ projektu ještě daleko, je nově na serveru Doplňky Mozilly k dispozici první verze. Má formu doplňku a pro jeho funkčnost je potřeba v prohlížeči zakázat ve Správci doplňků zásuvný modul Adobe Readeru (případně jiného prohlížeče).

pdf.js

Jak si lze po vyzkoušení několika PDF souboru všimnout, některé vykreslí bez problémů, jinde má zatím problémy. Týká se to zejména graficky složitějších PDF souborů a v některých případech diakritických znaků. Autoři každopádně uvítají hlášení chyb a jak uvádí, jejich cílem je integrace s Firefoxem.

2 komentářů k článku “Integrovaný PDF prohlížeč pro Firefox ke stažení”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Vyzkoušel jsem ho a moc se mi líbí hlavně to, že se oproti Adobe neseká a dokumenty načítá rychleji.
    Vykreslování je trochu jiné, trochu divně se tváří v PDFku text (OCR) a chybí mi ručička na chycení a pohyb dokumentem, ale na náhled před stažením je rozhodně lepší, a až to bude hotové…

  2. Edds napsal(a)

    No pekne presiel som aj zlozitejsie PDFka co mam v pc a vsetko v poriadku zobrazuje. Len trosku viac pamätie docasne zerie firefox.exe, ale to je asi viac menej v poriadku kedze to nebezi samostatne ako plugin.