Rubriky: Firefox

Firefox 4.0 a tlačítko obnovit/zastavit jako součást adresního řádku

V posledních vývojových verzích Firefoxu 4.0 jste si mohli povšimnout přesunutí tlačítka pro obnovení (resp. zastavení načítání) stránky. To je od Firefoxu 4.0 sloučené a nově bylo přesunuto na konec adresního řádku. Zde kombinuje funkce pro obnovení stránky, zastavení načítání a přechod na právě zadávanou stránku. Podobně jako ostatní tlačítka na liště je upravitelné tj. není problém si jej přesunout na jiné místo lišty, případně funkci tlačítka rozdělit na samostatná tlačítka jako ve Firefoxu 3.6.

Tlačítko na konci adresního řádku Firefoxu 4.0

Jedná se patrně o předposlední změnu související s umístěním tlačítek na liště. Tou poslední by mělo být přesunutí tlačítka pro přechod na domovskou stránku do lišty s panely, kde se z něj stane samostatný panel v místě, kde jsou umístěny App Tabs. Jeho výchozí podobu si můžete zobrazit i dnes. Jednoduše do adresního řádku zadejte about:home.

7 komentářů k článku “Firefox 4.0 a tlačítko obnovit/zastavit jako součást adresního řádku”

 1. Edds napsal(a)

  Hmm no neviem ci je toto dobre riesenie. Ja mam napriklad monitor siroky 1920px a presuvat sa od sipiek(dozadu/dopredu) cez celu sirku monitora ku tlacidlu (stop/reload) je dost nepohodlne. Zrejme kolko ludi, tolko chuti ale ja mam radsej ked mam vsetky tlacitka na jednom mieste a je dobre ze sa to bude dat zmenit resp. nechat tak ako to je teraz:)

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  A není spíš efektivnější používat klávesové zkratky?

 3. Edds napsal(a)

  To urcite F5 to isti, ale tema je o tych tlacitkach :p

 4. panther7 napsal(a)

  F5 je ale pouze na reload, ale jak se „zastaví“ načítání?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Stiskneš klávesu Esc. Viz přehled klávesových zkratek Firefoxu.
  http://support.mozilla.com/cs/kb/Kl%C3%A1vesov%C3%A9+zkratky?s=kl%E1vesov%E9+zkratky&as=s

 6. David napsal(a)

  Také už dali takovou tu nabídku, co se objevuje u stránek se šifrováním, k stránkám normálním, a má barvu bílou.

 7. David napsal(a)

  K tomu About:Home – že by i vývojová verze měla svoji vyhledávací stránku? Koukám, že vývojová verze má stránku Minefield Start… 😀