Rubriky: Firefox

Firefox 28 bude obsahovat vyhledávání na Mapy.cz

Počínaje Firefoxem 28 dojde k drobné změně v seznamu výchozích vyhledávacích modulů v české verzi Firefoxu. Již nefunkční fulltextový vyhledávač Jyxo.cz nahradí mapová služba Mapy.cz. Doplní tak výchozí sadu Google, Seznam.cz, Heuréka, Slunečnice a Wikipedie. Obdobná změna je v plánu i pro webový prohlížeč v balíku SeaMonkey.

Mapy.cz ve Firefoxu

Vyhledávání na Mapy.cz si můžete přidat do Firefoxu již dnes. Stačí si nainstalovat vyhledávací modul ze serveru Doplňky Mozilly.

6 komentářů k článku “Firefox 28 bude obsahovat vyhledávání na Mapy.cz”

 1. blue napsal(a)

  Nejvyšší čas tohle vyhledávací pole zrušit nebo on to někdo používá?

 2. Jaroslav Matura napsal(a)

  @blue Divil byste se, kolik lidí vyhledávací pole používá. Především lidé, kteří neumí nebo nechtějí k vyhledávání používat adresní řádek. Odstranit ho by byla obrovská chyba. Protože pak byste mohl už rovnou volat po odstranění klasických nabídek Soubor, Úpravy, Zobrazení.
  Samostatné vyhledávací pole ještě naštěstí v Australisu stále existuje. Jestli se vám nelíbí, stačí ho odstranit z panelu, nic jednoduššího v tom už není.

 3. Kája napsal(a)

  No lidi to asi používají. Já ho odstraňuji z lišty hned po instalaci… ale budu v menšině.

 4. hynekol napsal(a)

  Denně… Na rozdíl od vyhledávání v adresním řádku mi to umožní si přes klávesové zkratky do toho pole vejít (Ctrl+K), vybrat si kde chci hledat (Ctrl+šipky nahoru/dolů) a výsledek se mi otevře do nové záložky (Enter). Mám tam Google, Seznam, Zboží a Translator.

 5. Michal Stanke napsal(a)

  Osobně vyhledávací pole nepoužívám, ale na panelu jsem si ho nechal, ani nevím proč.

  Do adresního řádku lze také přejít pomocí kláves (F6 nebo Alt+D). K vyhledávacím modulům pak lze v jejich správci navolit klíčová slova. Pro zájemce odkaz zde: https://support.mozilla.org/cs/kb/pole-vyhledavani-zvolte-si-jednoduse-svuj-oblibeny#w_klagluovaa-slova

 6. xxxx napsal(a)

  jupí nemusím si to dávat sám a bude to tam automaticky