Rubriky: Mobily

Plán verzí Firefox OS pro rok 2014

Z nových operačních systémů pro telefony, o kterých se v loňském roce hodně mluvilo, má Firefox OS zatím našlápnuto patrně nejlépe. Na letošní rok je v plánu tablet, několik nových telefonů a postupné rozšiřování prodeje telefonů s Firefox OS na dalších trzích. Spolu s tím se dočkáme i 4 aktualizací systémů.

Plány ohledně nových verzí lze nalézt v Mozilla Wiki (druhá přehledová stránka). Vydávání verzí má přibližně tříměsíční cyklus. Poslední a v současné době aktuální verzí je Firefox OS 1.1, který vyšel v říjnu. Tato verze byla též nabídnuta uživatelům, kteří si zakoupili telefon s Firefox OS 1.0. Obdobně to bude probíhat i u verzí, které vyjdou v letošním roce. Je tedy jedno, s jakou verzí Firefox OS si uživatelé telefon zakoupili, aktualizace dostanou.

Firefox OS

První letošní aktualizace vychází na leden. V přehledu na Mozilla Wiki se sice o vydání Firefox OS 1.2 nepíše, ale zkraje prosince byla téměř finální verze poskytnuta partnerům. Další verze vychází na květen (1.3), srpen (1.4) a listopad (1.5?). Plánovaných novinek je celá řada a určitě se o nich ještě rozepíšeme.

Pokud vás zajímají novinky z vývoje, začal Asa Dotzler z Mozilly sepisovat týdenní souhrny, které naleznete u něj v blogu. Prozatím publikoval dva (první, druhý). Jen za poslední týden se například v systému realizovalo přes 200 úprav.

2 komentářů k článku “Plán verzí Firefox OS pro rok 2014”

  1. Tom napsal(a)

    A co ČR?
    Tuší někdo zda plánuje Mozilla nebo někdo jiný prodej telefonů a tabletů u nás.Vím že se zaměřuje na ,, rozvojové “ trhy.Aby to nedopadlo jako s Googlem který neváhá prodávat Moto v Indii atd,ale na ČR kašle…

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Informace o tom, zda se budou telefony s Firefox OS v brzké době prodávat v ČR či ne, nejsou bohužel veřejné.