Rubriky: Firefox

Australis míří do Firefox 29 Aurora

Příští týden v úterý vyjde Firefox 27 a v rámci toho dojde k přesunutí aktuální vývojové verze Firefoxu do stabilizační větve Aurora. Její součástí je i nová podoba Firefoxu známá jako Australis. Přestože není dosud hotova, bylo rozhodnuto, že se do stabilizační větve Aurora přesune a bude se dále dolaďovat. Cílová verze tedy i nadále zůstává Firefox 29. Za zhruba 6 týdnů se pak rozhodne, zda se dostane i do betaverze nebo zda bude potřeba více času na dopracování.

Následující obrázky ukazují aktuální podobu ve vývojové verzi Firefoxu (sestavení tlačítek je vlastní a neodpovídá výchozí sadě). Nastavením lze aktivovat i hlavní nabídku. Velká část úprav se ale týká i výkonu, který však obrázky nezprostředkují.

Firefox Australis

Okno přizpůsobení Firefox Australis

Firefox Australis a hlavní nabídkou

6 komentářů k článku “Australis míří do Firefox 29 Aurora”

 1. Jaroslav Matura napsal(a)

  Add-on Bar, neboli česky Lišta doplňků, stále chybí. Jestli ji do vypuštění stabilní verze nevrátí, Pale Moon získá dalšího uživatele. Zabedněnost vývojářů Mozilly dnes skutečně dosahuje úrovně Googlu.

 2. Charla napsal(a)

  Pokud v té nové nabídce bude i ve finální podobě možnost si ji přizpůsobit, tak tuto úpravu rád příjmu. Dnes na úpravu obsahu jednotného tlačítka musím používat doplněk, nu a bohužel doplňky bývají častým zdrojem problémů.

 3. Charla napsal(a)

  [1] Já už jsem se smířil s tím, že zmizí. V Mozille musí vidět, kolik uživatelů si stáhlo ten který doplněk. Nevím kolik je pro Mozillu „hodně uživatelů“ ale třeba Status-4-Evar má téměř 137 000 uživatelů, takže je asi evidentní, že dost lidí ten stavový řádek chce, a že jim chybí.

 4. Kokos99 napsal(a)

  Výborně. Kvůli Australisu jsem přešel na Nightly, teď se budu moct konečně vrátit zpět k Auroře. 🙂 Jinak nevidím to tak černě jako ostatní, nové menu a vzhled mi vyhovuje. Nic víc než adresní řádek, nad ním otevřené taby a jednu ikonku pro Australis menu nepotřebuju 🙂

 5. Michal Stanke napsal(a)

  Jaroslav Matura: Podle všeho by mělo být možné lištu vrátit pomocí doplňku https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/the-addon-bar/ .

  Charla: Ano, tato možnost zůstane.

 6. Menty napsal(a)

  No že by spravili to tlačítko zpátky to ne. Taky mam Intel HD grafiku, jako i nejspíše vy a přesně se mi děje to, co vám na screenshotech. Takovéty pruhy, někde jsem přišel na to, že to prý dělá Intenet Explorer 10. Každopádně tohle mají řešit vývojáří, doufám, že to co nejdříve spraví.