Rubriky: Firefox

Odstartoval beta program Firefoxu 4.0

S příchodem Firefoxu 4.0 Beta 1 odstartoval beta program, který bude probíhat až do vydání finální verze. Co konkrétního si pod ním představit? Většina z vás asi ví, že se může zapojit do testování a případné nalezené chyby hlásit do systému na správu chyb. V rámci beta programu Firefoxu 4.0 se však budete moci zapojit více.

Již součástí první betaverze je tlačítko Feedback (v české verzi bude jako Zpětná vazba), které naleznete v pravém horním rohu prohlížeče. V něm budete mít možnost se vyjádřit, jak se vám jednotlivé novinky líbí či nikoliv, případně co dalšího se vám nelíbí. Je předpoklad, že touto formou budou chodit převážně negativní reakce, protože spokojený uživatel si většinou na nic nestěžuje 🙂

Jednotlivé reakce jsou pak dostupné přímo na webu v aplikaci Firefox Input, která již dnes eviduje něco přes 130 000 reakcí. Feedback tlačítko je aktuálně dostupné pouze v první betaverzi Firefoxu 4.0, takže v nočních vývojových verzích jej budete hledat marně. Můžete si ovšem nainstalovat rozšíření Test Pilot, které vám jej zpřístupní.

Kromě možností vyjádření bude tlačítko nabízet i účast ve sběru informací o tom, jak používáte Firefox či nabízet možnost vyplnění anket, které se budou vázat k Firefoxu 4.0. Vše s cílem vytvořit co nejlepší verzi Firefoxu. Někteří z vás se již ptali, zda tento program vyžaduje angličtinu tj. zda budete muset např. reakce psát v angličtině. Pozitivní informací pro vás může být, že můžete psát česky, ale doporučujeme posílat české reakce pouze z českého Firefoxu. V opačném případě totiž hrozí, že vaše reakce zapadne např. mezi anglickými komentáři z anglické verze Firefoxu.

Česká verze Firefoxu je (spolu s dalšími lokalizacemi) dostupná pouze na úrovni vývojových verzích. Lokalizovaná verze bude součástí vydání Firefoxu 4.0 Beta 2, který by měl vyjít koncem měsíce. Pokud se v rámci této verze zapojíte do testování, budeme jen rádi. Jako vždy platí, že ve vývojových verzích zpravidla nefunguje řada doplňků, ovšem můžete zkusit potlačit kontrolu kompatibility.

Jeden komentář k článku “Odstartoval beta program Firefoxu 4.0”

  1. Hrach napsal(a)

    pls fix: „o všem“ -> „ovšem“