Rubriky: Firefox

Firefox 4 a nové přepínání panelů nad adresním řádkem

V současné vývojové verzi Firefoxu přibyla možnost umístit hlavičky panelů nad adresní řádek prohlížeče. Příslušná volba je dostupná v nabídce Zobrazení -> Nástrojové lišty. Umístění lišty s panely nad adresním řádkem se objevuje i v návrzích vzhledu Firefoxu 4 a jak je vidět, jedná se o konfigurovatelnou záležitost. Prozatím má nová možnost i své mušky, takže se vám může stát, že jednou je hlavní nabídka umístěna nad lištou s panely, jindy pro změnu pod.

Lišta s panely nad adresním řádkem

14 komentářů k článku “Firefox 4 a nové přepínání panelů nad adresním řádkem”

 1. Skurut napsal(a)

  Ach jo, doufám, že ta záležitost konfigurovatelné i zůstane a člověk si bude moci vybrat, co mu vyhovuje… Mezi panely (většinou) přepínám myší a určitě mnohem častěji klikám na panely než adresní řádek. Prodloužení vzdálenosti, kterou musím myší k panelům urazit (i když jen malé) je pro mě z hlediska ergonomie nepříjemné (ostatně je to jedna z věcí, která mi vždy vadila na Opeře).

 2. Mr.Henky napsal(a)

  [1] Keby si bol videl návrhy vzhľadov, ktoré boli aj tu a sú aj na kope iných miesto, nebol by si napísal tento zbytočný príspevok.

 3. Zeus napsal(a)

  [2] Co je na tom příspěvku zbytečného? Já s tím souhlasím; dokud to je konfigurovatelné, tak OK, ať si každý vybere – já taky nikdy neměl rád na Opeře a Chromu panely nad adresním řádkem. Tam to ovšem (pokud vím) konfigurovatelné není, do Opery jsem musel nějak doinstalovávat nějaký „prográmky“ a „hackovat“ styly. Firefox se zjevně vydává lepší (volitelnou) cestou.

 4. chrono napsal(a)

  1. „Tento“ príspevok si písal ty a nie on. 😉
  2. V téme o návrhu vzhľadu pre Firefox4 (na tejto stránke) sa písalo, že to, či budú karty nad, alebo pod, sa ešte len rieši. Takže nevidím dôvod, prečo by sa niekto nemohol opýtať, či už o tom bolo definitívne rozhodnuté (a ak áno, či sa to bude dať upravovať).

 5. Mr.Henky napsal(a)

  [4] Nič sa neriešia a nikdy sa nič neriešilo. Karty navrchu budú defaultne na Viste a Win7, ale dajú sa prepnúť naspäť dole.

 6. Vladimír napsal(a)

  mám reverzní zobrazení panelů – tzn. místo nahoře mám panely dole – úprava konfig. souboru – bude to FF 4.0 akceptovat?

 7. Mr.Henky napsal(a)

  [6] Tým „dole“ myslíš ÚPLNE dole?

 8. Skurut napsal(a)

  [2] To je právě ono. Těch návrhů už tu byly mraky. S panely nad i pod adresním řádkem. Přiznávám, že po čase jsem to přestal podrobněji sledovat (překvapivě mám i důležitější věci na práci…), a nevím tedy která koncepce je definitivní (jestli už to bylo skutečně rozhodnuto). Jestli tě můj povzdech pobouřil, omlouvám se. Zároveň děkuji za upřesnění a doplnění informací. Pokud to nakonec skutečně bude nastavitelné, budu spokojen.

 9. Mr.Henky napsal(a)

  [8] Všetky sú definitívne:
  https://wiki.mozilla.org/firefox/4.0_Windows_Theme_Mockups

 10. Pavel Cvrček napsal(a)

  [9] Definitivního není nic, dokud není produkt vydaný. Odkazuješ aktuální pracovní verzi, která se může do vydání změnit.

 11. Mr.Henky napsal(a)

  [10] Aj by som s tebou súhlasil, keby podľa týchto mockupov nezačali pracovať na novej téme. Jedine, že by sa počas práce integrácie odrazu rozhodli, že to chú prekopať od základov a počkáme si ďalší rok…

 12. Pavel Cvrček napsal(a)

  [11] Nikdo netvrdí, že to budou od základu překopávat. Ovšem jakmile se vzhled objeví ve vývojové verzi, ozve se řada uživatelů s připomínkami a nápady. Na úpravy podle mě ještě dojde.

 13. Mr.Henky napsal(a)

  [12] Citujem z bugzilly: Na pripomienky bol čas od júla minulého roka.
  Nehovoriac o tom, že práve kvôli pripomienkam sa vzhľad za ten čas menil. Bugzilla NIE JE miesto pre pripomienkovanie vzhľadu a funkčnosti ako takej, ale len k funkčnosti toho ktorého bugu. A s týmto ťa každý jeden odkáže preč.

 14. Pavel Cvrček napsal(a)

  [13] Ano, Bugzilla neslouží k diskusi o vzhledu. K tomu je určena příslušná diskusní skupina o usability.