Rubriky: Firefox

Firefox 4: den poté. Počty stažení, články, reakce.

Včerejší vydání Firefoxu 4 přineslo řadu reakcí uživatelů a médií. Pojďme se společně podívat na to nejdůležitější, co nás za posledních 24 hodin zaujalo. Řada médií v souvislosti s vydáním Firefoxu 4 zmiňuje počty stažení. Těch bylo za prvních 24 hodiny necelých 7 miliónů, nyní se hranice přibližuje k 10 miliónům. Řada médií si všímá, že Firefox 4 za první den hravě překonal počty stažení Internet Exploreru 9, který však není dostupný pro Windows XP.

Na serveru TechCrunch se objevila zpráva, že na základě statistik StatCounter Firefox 4 přeskočil v tržním podílu Internet Explorer 9. Jeho současný podíl by měl činit 2,6 %, ale nemělo by se zapomínat, že se jedná „jen“ o denní statistiky.

Statistiky StatCounter

Pokud hledáte články s přehledem novinek Firefoxu 4, tak dnes vyšel přehledový článek na serveru Root.cz. Jedná se o první díl přehledu, který jsme pro vás připravili. Ten druhý můžete očekávat zítra. Další článek pod názvem 10 důvodů, proč zkusit nový Firefox 4 přináší server Živě.cz.

Ve fóru na serveru Ubuntu.cz se Vojtěch Trefný rozepisuje, jak nainstalovat Firefox 4 do Ubuntu 10.04 a 10.10. Na webu Seznam.cz pak naleznete upravenou podobu Firefoxu 4 do barev Seznamu. Kromě jiného vzhledu obsahuje odlišnou sadu výchozích vyhledávacích modulů či doplněk Lištička.

Zaujala vás nějaká další informace či článek? Napište do komentářů. Průběžné novinky můžete sledovat na našem účtů na Twitteru.

Jeden komentář k článku “Firefox 4: den poté. Počty stažení, články, reakce.”

  1. Michal Stankoviansky napsal(a)

    Firefox 4 je skvelý. Testujem ho odkedy je vonku finálna verzia a mám z neho veľmi dobrý a čerstvý pocit, je fakt oveľa rýchlejší, som z neho nadšený. Defaultným browserom zatiaľ u mňa ostáva Opera, ale rodinným príslušníkom budem spokojne inštalovať Firefox (a Chrome). 😉

    Super, len tak ďalej!