Rubriky: Firefox

Firefox přidá možnost mazání dat po odhlášení od synchronizace

Firefox Sync je služba, se kterou si můžete synchronizovat svá data (záložky, hesla, …) mezi vlastními zařízeními. Firefox 62 přidá možnost při odhlášení od Syncu také synchronizovaná data ze zařízení smazat.

Někteří uživatelé používali Sync také pro přístup ke svým datům z cizích zařízení. Problém je ale v tom, že po odhlášení všechna data na zařízení zůstávají. To se ale s Firefoxem 62 změní. Po odhlášení zařízení od synchronizace vám nově nabídne také smazat z Firefoxu synchronizovaná data i cookies a data uložená v mezipaměti.

Data se samozřejmě nesmažou ze synchronizačního serveru, ale pouze z Firefoxu na daném zařízení, které „opouštíte“. Teoreticky se tak budete moci přihlásit v internetové kavárně, a před odchodem po sobě svá data uklidit.

Pozn.: Stále platí, že jsou data na serveru šifrována a pokud pro svůj účet obnovíte (zapomenuté) heslo, ze serverů budou okamžitě smazána. Pro ještě větší zabezpečení si můžete nastavit dvoufázové ověření a v nastavení účtu Firefoxu pravidelně kontrolovat seznam přihlášených zařízení.

2 komentářů k článku “Firefox přidá možnost mazání dat po odhlášení od synchronizace”

  1. Petra napsal(a)

    Dobrý den, takže tato funkce ještě dostupná není? verze 61.0.2, případně kdy tato fuknce dostupná? právě jsem se zkoušela odhlásit on syncu a daná možnost se nezobrazila. uvítala bych kdybych se při odhlašování z firefoxu – syncu dalo zvolit odstranění všech záložek vázaných k danému účtu, díky

    1. Michal Stanke napsal(a)

      Tuto funkci by měl Firefox obsahovat od verze 62, jak je psáno v úvodu zprávičky. 🙂