Rubriky: Firefox

Firefox 6/7 obdrží nový Správce stahování

Hovořilo se o něm již v souvislosti s Firefoxem 4, ale nakonec se na něj nedostalo. Řeč je o připravovaném novém Správci stahování, který by se měl stát součástí některé z připravovaných verzí Firefoxu (hovoří se o verzi 6 či 7). Oproti tomu stávajícímu by měl být integrován přímo do okna Firefoxu na místo samostatného okna. Jelikož nový správce ještě není plně dokončen, není zatím dostupný ani v nočních verzích. K otestování je dostupný pouze v experimentální verzi, kterou připravil Paolo Amadini. V ní je na hlavní liště dostupné tlačítko Správce stahování.

Tlačítko Správce stahování

Když na něj klepnete, zobrazí se vám panel s aktuálním průběhem stahování a s možností zobrazení historie. Ta je nově integrovaná s Knihovnou stránek tj. s místem, kde můžete spravovat své záložky a historii. V aktuální experimentální verzi se podoba tlačítka v závislosti na (ne)stahování nemění, patrně to ještě není hotovo. V rámci okna Firefoxu by tak měla být znovu dostupná informace o průběhu stahování, která spolu se zrušením stavového řádku ve Firefoxu 4 zmizela.

Průběh stahování v novém Správci stahování Firefoxu

S tímto konceptem Správce stahování přišla Mozilla někdy v loňském roce a jak zmiňuje Alexander Limi z Mozilly, převzali jej vývojáři webového prohlížeče Safari, takže jeho uživatelé se s ním setkají v jeho příští verzi. Kdo ví, zda nebudou následovat i některé další prohlížeče.

7 komentářů k článku “Firefox 6/7 obdrží nový Správce stahování”

 1. Kajman napsal(a)

  Konečně, už aby to bylo!
  Stávající stav mi jako člověku který začínal na Opeře absolutně nevyhovuje. Používám add-on Download Statusbar, který mi ale automaticky nemaže info o stáhnutých souborech a tudíž je do ručního smazání pořád viditelnou lištu s touto informací.

 2. Charla napsal(a)

  Volejme 3x sláva. jen škoda, že jdyž se o tom mluvilo už ve 4ce, že se nedočkáme už v 5ce.

 3. Edds napsal(a)

  Hmm no mne zase absolutne vyhovuje terajsi spravca stahovania. Uplne jednoduchy, ziadne klikanie navyse. To je aj jeden z hlavnych dovodov preco pouzivam Firefox. Neznasam system Opery alebo Chromu. Ak to bude takto ako to vyzera na tom obrazku je to este pre mna prijatelne, ale ked z toho spravia nieco na sposob Chromu/Opery tak budem hladat addony…

 4. Mysteria napsal(a)

  Výborná novinka. Už se těším, až to bude integrované ve FF. Momentálně používám 6.0a1 a ještě to tam není, ale vypadá to velmi, velmi pěkně.

 5. MaofKO napsal(a)

  Mňa by takisto potešilo, kebyže dajú možnosť dať si niekam na panel aj ten klasický progress bar, keď niečo sťahujem, tak ako to umožňuje Status-4-Evar.

 6. Reimei napsal(a)

  Tak jak to je v Opeře a Chrome se mi to vůbec nelíbí. Snad ve FF 6/7 to bude lepší, ale vždycky můžu využít nějaký addon a nebo download manager. Nejdřív to ale vyzkouším a pak se uvidí.

 7. Štěpán Pernický napsal(a)

  Odkaz pro stažení už není funkční 🙁