Firefox 6/7 obdrží nový Správce stahování

Hovořilo se o něm již v souvislosti s Firefoxem 4, ale nakonec se na něj nedostalo. Řeč je o připravovaném novém Správci stahování, který by se měl stát součástí některé z připravovaných verzí Firefoxu (hovoří se o verzi 6 či 7). Oproti tomu stávajícímu by měl být integrován přímo do okna Firefoxu na místo samostatného okna. Jelikož nový správce ještě není plně dokončen, není zatím dostupný ani v nočních verzích. K otestování je dostupný pouze v experimentální verzi, kterou připravil Paolo Amadini. V ní je na hlavní liště dostupné tlačítko Správce stahování.

Tlačítko Správce stahování

Když na něj klepnete, zobrazí se vám panel s aktuálním průběhem stahování a s možností zobrazení historie. Ta je nově integrovaná s Knihovnou stránek tj. s místem, kde můžete spravovat své záložky a historii. V aktuální experimentální verzi se podoba tlačítka v závislosti na (ne)stahování nemění, patrně to ještě není hotovo. V rámci okna Firefoxu by tak měla být znovu dostupná informace o průběhu stahování, která spolu se zrušením stavového řádku ve Firefoxu 4 zmizela.

Průběh stahování v novém Správci stahování Firefoxu

S tímto konceptem Správce stahování přišla Mozilla někdy v loňském roce a jak zmiňuje Alexander Limi z Mozilly, převzali jej vývojáři webového prohlížeče Safari, takže jeho uživatelé se s ním setkají v jeho příští verzi. Kdo ví, zda nebudou následovat i některé další prohlížeče.

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Kajman napsal(a) :

  Konečně, už aby to bylo!
  Stávající stav mi jako člověku který začínal na Opeře absolutně nevyhovuje. Používám add-on Download Statusbar, který mi ale automaticky nemaže info o stáhnutých souborech a tudíž je do ručního smazání pořád viditelnou lištu s touto informací.

 2. Charla napsal(a) :

  Volejme 3x sláva. jen škoda, že jdyž se o tom mluvilo už ve 4ce, že se nedočkáme už v 5ce.

 3. Edds napsal(a) :

  Hmm no mne zase absolutne vyhovuje terajsi spravca stahovania. Uplne jednoduchy, ziadne klikanie navyse. To je aj jeden z hlavnych dovodov preco pouzivam Firefox. Neznasam system Opery alebo Chromu. Ak to bude takto ako to vyzera na tom obrazku je to este pre mna prijatelne, ale ked z toho spravia nieco na sposob Chromu/Opery tak budem hladat addony…

 4. Mysteria napsal(a) :

  Výborná novinka. Už se těším, až to bude integrované ve FF. Momentálně používám 6.0a1 a ještě to tam není, ale vypadá to velmi, velmi pěkně.

 5. MaofKO napsal(a) :

  Mňa by takisto potešilo, kebyže dajú možnosť dať si niekam na panel aj ten klasický progress bar, keď niečo sťahujem, tak ako to umožňuje Status-4-Evar.

 6. Reimei napsal(a) :

  Tak jak to je v Opeře a Chrome se mi to vůbec nelíbí. Snad ve FF 6/7 to bude lepší, ale vždycky můžu využít nějaký addon a nebo download manager. Nejdřív to ale vyzkouším a pak se uvidí.

 7. Štěpán Pernický napsal(a) :

  Odkaz pro stažení už není funkční 🙁