Rubriky: Firefox

Firefox bude dostupný i ve formě síťového instalátoru

Pokud si dnes chcete nainstalovat Firefox, pak si jednoduše stáhnete plný instalátor. V Mozille však nyní pracují i na síťovém instalátoru. U něj si jednoduše stáhnete malý instalační program, který si vše další potřebné stáhne z Internetu. Cílem není nahradit stávající plný instalátor, ale nabídnout síťový instalátor jako další možnost.

Jaké mohou být jeho výhody? Takový instalátor může například stáhnout pouze tolik dat, kolik je pro zvolený typ instalace potřeba. Může za uživatele rozhodnout, zda nainstaluje 32bitovou či 64bitovou verzi. Měl by být též více konfigurovatelný. A jak se můžete vidět na následujících obrázcích, měl by mít i jiný vzhled. Na obrázcích níže je návrh verze pro Windows, ale měl by být též dostupný pro Mac OS X.

3 komentářů k článku “Firefox bude dostupný i ve formě síťového instalátoru”

 1. Alpin napsal(a)

  Tak to se mi líbí 🙂

 2. Mano napsal(a)

  Podla mna je to uplne zbytocne. Poriadne mi to zerie nervy ked si nieco siahnem a idem to k zakaznikovy nainstalovat a samozrejme este mu nefunguje pripojenie na internet a instalator si chce volaco strasne stahovat. Nehovoriac o tom ze cely Windows svet co aplikacia to samostatny updater a nieje problem aby ich bezalo na pozadi aj 10 – 15. Linux a MacOS su na to vyrazne lapsie ale aj tam si jednotlivy vyrobcovia robia co chcu. Keby namiesto sietoveho instalatora urobili .msi balicek. Zaujimavejsie by bolo robit update a aj „sietovu instalaciu“ zo zdielaneho sietoveho disku kde by sa update stiahol iba raz a vsetky PC by sa aktualizovali z tohto miesta. Vobec by som sa na strane Mozilli nebal pouzit registre a teda moznost nastavovania cez GPO. Mam urobeny maly wraper na niektore nastavenia viem takto ovladat. Zakaznici v podnikovej sfere to v podstate ocakavaju.

  Mano

 3. David napsal(a)

  To se mi zamlouvá, Mozilla ukáže Googlu jak se dělá online instalátor…