Rubriky: Firefox

Firefox bude možná upozorňovat na úniky vašich hesel


V pravidelném newsletteru o vývoji Firefoxu zmínil tento týden Johann Hofmann jednou větou funkci, která zaujala moji pozornost.

We’ve started working on integrating haveibeenpwned.com warnings into Firefox, you can follow development here.

Ano, v Mozille prototypují upozorňování na únik informací o vašem účtu, pokud se na seznamu haveibeenpwned.com objeví služba, ke které máte ve Firefoxu uložené přihlašovací údaje. Pokud haveibeenpwned.com neznáte, pak vězte, že obsahuje seznam hacknutých služeb a zná i uživatelská jména a e-mailové adresy účtů, jejichž informace útočníci ukradli. Jako uživatelé můžete haveibeenpwned.com použít ke kontrole, jestli váš účet byl součástí některého z úniků. V seznamu jsou i účty, které unikly z databáze obchodu Mall.cz.

6 komentářů k článku “Firefox bude možná upozorňovat na úniky vašich hesel”

 1. xystus napsal(a)

  Díky za tuhle zprávičku …hned jsem se zkontroloval.

 2. David J. napsal(a)

  Spíše mě zaráží, že nějaká služba, kterou Mozilla doporučuje, zná tyto údaje. To si je stahuje z mého profilu? To si je stahuje z mého profilu i když ji nepovolím službu k hlášení jak používám prohlížeč?
  Nechci psát zavádějící věty, ale tohle je to první co mě napadlo.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   David J.: Když na netu dojde k nějakému úniku, typicky se ukradená data pokusí útočník někde prodat nebo se jinak dostanou na veřejnost. Když je autor haveibeenpwned.com dostane, může z nich vytáhnout uživatelská jména a e-maily a vy si pak můžete zkontrolovat, jestli a v jakých únicích se vaše uživatelské jméno nebo e-mail objevil.

  2. David J. napsal(a)

   Ok, tak jedna z mých email adres byla vyčmuchána z Linux Mint fora, ale protože hesla používám, pro každý servr jiná, tak mě to trápit nemusí (max, tak celé jméno jsem tam uvedl), zejména pak u banky používám jedinečné a mnohem složitější heslo.

 3. ¨Petr napsal(a)

  díky vám jsem ztratil hesla, to je tou vaší úžasnou verzí 57, moc vám děkuji

  1. OmG napsal(a)

   Petr a nebude to tím, že si hlupák?