Firefox bude možná upozorňovat na úniky vašich hesel


V pravidelném newsletteru o vývoji Firefoxu zmínil tento týden Johann Hofmann jednou větou funkci, která zaujala moji pozornost.

We’ve started working on integrating haveibeenpwned.com warnings into Firefox, you can follow development here.

Ano, v Mozille prototypují upozorňování na únik informací o vašem účtu, pokud se na seznamu haveibeenpwned.com objeví služba, ke které máte ve Firefoxu uložené přihlašovací údaje. Pokud haveibeenpwned.com neznáte, pak vězte, že obsahuje seznam hacknutých služeb a zná i uživatelská jména a e-mailové adresy účtů, jejichž informace útočníci ukradli. Jako uživatelé můžete haveibeenpwned.com použít ke kontrole, jestli váš účet byl součástí některého z úniků. V seznamu jsou i účty, které unikly z databáze obchodu Mall.cz.

Přečtěte si také

6 odpovědí

 1. xystus napsal(a) :

  Díky za tuhle zprávičku …hned jsem se zkontroloval.

 2. David J. napsal(a) :

  Spíše mě zaráží, že nějaká služba, kterou Mozilla doporučuje, zná tyto údaje. To si je stahuje z mého profilu? To si je stahuje z mého profilu i když ji nepovolím službu k hlášení jak používám prohlížeč?
  Nechci psát zavádějící věty, ale tohle je to první co mě napadlo.

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   David J.: Když na netu dojde k nějakému úniku, typicky se ukradená data pokusí útočník někde prodat nebo se jinak dostanou na veřejnost. Když je autor haveibeenpwned.com dostane, může z nich vytáhnout uživatelská jména a e-maily a vy si pak můžete zkontrolovat, jestli a v jakých únicích se vaše uživatelské jméno nebo e-mail objevil.

  2. David J. napsal(a) :

   Ok, tak jedna z mých email adres byla vyčmuchána z Linux Mint fora, ale protože hesla používám, pro každý servr jiná, tak mě to trápit nemusí (max, tak celé jméno jsem tam uvedl), zejména pak u banky používám jedinečné a mnohem složitější heslo.

 3. ¨Petr napsal(a) :

  díky vám jsem ztratil hesla, to je tou vaší úžasnou verzí 57, moc vám děkuji

  1. OmG napsal(a) :

   Petr a nebude to tím, že si hlupák?