Firefox na Fedoře podporuje Client Side Decorations

Pokud používáte Firefox na Linuxu, určitě jste si všimli, že se vykresluje včetně standardního záhlaví okna, které je v případě webového prohlížeče většinou nadbytečné a ubírá drahocenné vertikální místo na obrazovce. Verze distribuovaná uživatelům Fedory však nyní obsahuje experimentální podporu pro takzvané Client Side Decorations, které umožňují vykreslování „oušek“ panelů do záhlaví okna.

Verze bez CSD

Verze s povolenými Client Size dekoracemi

Jelikož je však zmíněná funkce stále ve fázi vývoje, není ve výchozím stavu aktivní – je potřeba ji povolit změnou záznamů widget.allow-client-side-decoration a browser.tabs.drawInTitlebar na hodnotu true v about:config.

Pokud vše půjde hladce, uživatelé ostatních distribucí by se podobné změny mohli dočkat ve verzi 59. Vývoji můžete pomoci tak, že veškeré chyby nahlásíte do tohoto bugu.

2 komentářů k článku “Firefox na Fedoře podporuje Client Side Decorations”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Už to není jenom downstream patch Fedory, ale dostává se to do Nightly (59). Má to ale pořád svoje mouchy – třeba se nedá posouvat okno myší a po nastavení jiného motivu vzhledu než výchozího chybí tlačítko pro zavření okna.

    1. Tomáš Zelina napsal(a)

      Ano, proto v článku píšu, že by se ostatní mohli dočkat ve verzi 59. Nicméně to pořád má celou řadu much – třeba takhle to vypadá na ubuntoidních systémech 🙁