Rubriky: Firefox

Vývojový Firefox získá lepší reportování informací o výkonu

Jak zmiňuje Blog of Metrics, vývojová verze Firefoxu brzy získá lepší reportování informací o výkonu. Zdánlivě nevýznamná funkce umožňuje vývojářům získávat data o reálném používání Firefoxu uživateli. Díky nim získávají lepší přehled o tom, kde jsou slabší stránky výkonu Firefoxu a co je potřeba zlepšit.

Vylepšené reportování je nazýváno Firefox Health Report a jedná se o trochu lepší reportování o výkonu prohlížeče, které je ve Firefoxu něco přes rok, a které již vývojářům v řadě případů výrazně pomohlo. Na webu jsou k funkci k dispozici odpovědi na často kladené otázky.

U každého podobného reportování je vždy důležitá otázka soukromí. O té se zmiňuje Mitchell Bakerová z Mozilly, která uvádí, že je tato otázka pro Mozillu velice důležitá. Zdůrazňuje, že funkce neshromažďuje žádné soukromé informace, uživatel o ní bude informován a bude si moci kdykoliv zvolit, zda tato anonymní data chce či nechce poskytovat.

Funkce je prozatím plánována pro vývojovou verzi Firefoxu, ale časem by se měla objevit i ve stabilní verzi.

2 komentářů k článku “Vývojový Firefox získá lepší reportování informací o výkonu”

  1. Tinny napsal(a)

    no největší slabinu vidím v době jakou trvá spuštění Firefoxu, zvlášť první spuštění… to je v řádu sekund a na starých počítačích přes deset sekund.

  2. Menty napsal(a)

    No, mě bere FF průměrně tak 600MB RAM (mam 4GB dohromady). Spíš mi vadí, že cca po hodině prohlížení stránek v FF se prostředí tak strašně zpomalí, že určitou prodlevu má i přepínání mezi taby…