Rubriky: Firefox

Google ukončil podporu Google Toolbaru pro Firefox 5 a vyšší

Rozšíření Google Toolbar kdysi bývalo populárním rozšířením pro Firefox. S postupem času část jeho funkčnosti začal podporovat Firefox již v základu. Jak si někteří z vás povšimli, s příchodem Firefoxu 5 přestal být Google Toolbar s Firefoxem kompatibilní. Společnost Google jej totiž přestala aktualizovat a nyní oficiálně oznámila, že podpora Google Toolbaru pro Firefox byla ukončena. V nápovědě pak nabízí postup, jak jednotlivé funkce Google Toolbaru nahradit konkrétními rozšířeními.

Rozšíření Google Toolbar může být neoficiálně „funkční“ i ve Firefoxu 5 za předpokladu instalace rozšíření Add-on Compatibility Reporter, případně při hromadném potlačení kontroly kompatibility doplňků. Tento postup ale nedoporučujeme dělat za předpokladu, že nevíte, co děláte. Funkčnost všech funkcí navíc není zaručena.

4 komentářů k článku “Google ukončil podporu Google Toolbaru pro Firefox 5 a vyšší”

 1. Tommyk napsal(a)

  Google Toolbar (GT) byl „velmi populární“ zejména proto, že ho nabízela instalačka každého druhého freewaru a lidé jsou už od podstaty líní si číst obsah každého okna, které na ně při instalaci vyskočí. Výsledek je zřejmý – GT je populární, aniž většina lidí ví, jak se jim do FF dostal.

 2. Borek napsal(a)

  Já ho používal „skrytě“ – pouze jako klienta ke Google Web History. Víte někdo o alternativním addonu?

 3. M1key napsal(a)

  no s tou webovou historií by mě to taky zajímalo.

 4. M1key napsal(a)

  Návod jak na Webovou historii bez toolbaru:
  (1) Stáhnout https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/greasemonkey/
  (2) Použít script z adresy http://googlesystem.googlepages.com/googlehistory.user.js