Rubriky: Firefox

Instalace Firefoxu 3.6 budou aktualizovány

Firefox 3.6 u nás stále používá necelých 15 % uživatelů Firefoxu. Jedná se však o verzi, jejíž podpora skončí 24. dubna 2012. Uživatelům je proto doporučeno co nejdříve přejít na novou verzi. V brzké době budou uživatelé této verze na tuto informací znovu upozornění s informací, že budou jejich instalace v budoucnu automaticky aktualizovány na novou verzi Firefoxu.

Prozatím není známo datum, kdy bude tato aktualizace distribuována, ale jisté je to, že se tak nestane pro uživatele Windows 2000. Firefoxu na tomto operačním systému již končí podpora a nové verze Firefoxu jej již podporovat nebudou. Obdobná situace je u uživatelů Windows XP bez SP2. Pro takové uživatele je tak nejlepší variantou přechod na Firefox 10 s rozšířenou podporou, která končí až letos koncem roku.

7 komentářů k článku “Instalace Firefoxu 3.6 budou aktualizovány”

 1. Lucas napsal(a)

  Je to jedině dobře, některým je to totiž jedno, že existuje zlepšení správy paměti nebo bezpečnosti, hlavně že jim to zobrazí facebook.

 2. radek napsal(a)

  > Je to jedině dobře, některým je to totiž jedno, že existuje zlepšení správy paměti nebo bezpečnosti, hlavně že jim to zobrazí facebook.

  Problém je, že například uživatelé s PowerPC si už Firefox 4 a novější nenainstalují. Stejně tak uživatelé Mac OS X 10.4, ať už na PowerPC nebo na Intelu. Tyhle systémy stále spolehlivě slouží jako kancelářské stroje a není způsob jak do nich dát novější Firefox.

  Nepopírám, že řadě uživatelů je to jedno, ale existují i uživatelé kteří přes všechny ty úžasnosti v nových verzích, prostě nemají na výběr.

 3. Jedla napsal(a)

  Mrzí mne to. Zůstanu tedy u Firefoxu 3.6, dokud bude, byť neaktualizovaný, aspoň nějak fungovat, a pak prohlížeč Mozilly zcela opustím. Budu muset, zkoušel jsem Firefox 8, ale v podstatě mi nefungoval, není holt kamarád s mým „starým železem“. A upgradovat harware nehodlám, je neekologické vyhazovat něco fungujícího plného křemíku a mědi jen proto, že pár bláznů se řítí kamsi do stále vyšších výkonů jen kvůli hraní her.
  (Co je to ten facebook, Lucasi?)

 4. Vazina napsal(a)

  Kde se dá stáhnout ten FF10 s prodlouženou podporou?

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  Stáhnout se dá na následující stránce: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all.html

 6. Tinny napsal(a)

  v práci mám FF 11, doma 3.6 a přeinstalovávat nebudu. Mám Athlon 1,2GHz, 512 MB RAM, XP SP3 a když tam dám vyšší FF, tak na první start prohlížeče čekám asi 12 sekund, na druhý o něco méně. Na druhém stroji podobného výkonu je to podobné. Více problémů je i při prohlížení ve větším množství panelů. Takže jsem se vrátil k 3.6.
  Za druhé vadí mi menu Záložky. v menu na liště nebo kntextovém menu mi chybí volby přidat tento panel do záložek, přidat všechny panely do záložek ap.

 7. lední brtník napsal(a)

  taky jsem aktualizoval – na 3.6.28, dík za připomenutí.
  a dokud v mozille nepřestanou kazit gui, u této verze už zůstanu navždy.