Rubriky: Firefox

Jak snadno hledat v otevřených panelech Firefoxu

Pokud máte otevřených mnoho panelů, jistě jste již v nich někdy hledali ten správný. Ve Firefoxu 3.6 to jde dokonce i bez rozšíření, jen se o tom příliš neví.

O celé se stará předvolba browser.ctrlTab.previews na konfigurační stránce about:config, kterou stačí nastavit na hodnotu true. Tato předvolba mění trochu více věcí:

 • Při přepínání pomocí ctrl+tab budete přepínat podle posledních označených panelů, ne podle pozic v liště panelů. Staré chování ale mají klávesy ctrl+page up a ctrl+page down, takže je to spíše o zvyku.
 • Při přepínání pomocí ctrl+tab se vám zobrazí náhledy otevřených panelů.
 • Při stisku ctrl+shift+tab můžete hledat v otevřených panelech.

Hledat je možné jak v adrese stránky, tak v jejím titulku. Stačí psát jen kousky slov, která hledáte. Diakritiku ale respektovat musíte. Zajímavé je zde pravidlo respektování velikosti písmen: Dokud používáte pouze malá písmena, na velikosti písmen nezáleží (možno napsat např. „java“ pro hledání slova „Java“). Jakmile se ale ve slově objeví jedno velké písmeno, je toto jedno slovo hledáno s ohledem na velikost písmen.

insensitive

sensitive

Pozn: Prázdné stránky jen nejsou načtené.

9 komentářů k článku “Jak snadno hledat v otevřených panelech Firefoxu”

 1. Charla napsal(a)

  zajímalo by mě, proč když tohle měl být trhák už ve FX 3.0 je to dodnes defaultně vypnuté?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  O pár příspěvků níže jsem ti psal, že je to jednoduše proto, že se to většině lidí nelíbilo.

 3. Hynek napsal(a)

  Pěkná funkce, ale na macu to přepínání ctrl+tab nefunguje úplně správně, ve windows je to bez problému

 4. Charla napsal(a)

  [2] Se omlouvám, ale asi jsem takový post přehlédl ^^

 5. Charla napsal(a)

  Nicméně volba v GUI by na to být mohla, aby si to lidé mohli zapínat. Takhle o tom spousta lidí, kterým by se to třeba i líbilo prostě neví.

 6. Hynek napsal(a)

  Jen je škoda, že na macu to nefunguje úplně korektně, po stisku ctrl+tab se zobrazí náhledy, ale dalším stiskem se nestane nic a příslušná záložka se musí vybrat myší 🙁 Na windows je vše v pořádku.

 7. v6ak napsal(a)

  [5] A co ctrl+shift+tab a pak šipky?
  Jinak na Linuxu to patrně taky funguje správně.

 8. hozec napsal(a)

  [6] stejný problém mám na winXP…po stisku Ctrl+tab se objeví náhledy ale nijak není rozlišen vybraný náhled po dalším stisku tab…možná může být problém ve zvoleném motivu vzhledu?

 9. hozec napsal(a)

  [6][7][8]…potvrzeno, alespoň u mne: funkčnost se může lišit se zvoleným motivem vzhledu…při nastavení výchozího motivu funguje vše (zvýraznění vybraného náhledu, přepínání na další náhled pomocí dalšího stisku tab nebo šipek apod.)…asi se vracím ke starému způsobu protože se mi nechce měnit můj oblíbený motiv FullFlat… 🙂