Rubriky: SeaMonkey

SeaMonkey 2.1 přichází s novým Správcem záložek

Již někdy předminulý týden jste ve vývojové verzi SeaMonkey 2.1 mohli zaregistrovat nový Správce záložek. Jak je na první pohled viditelné, vychází z Knihovny stránek Firefoxu. Určité rozdíly zde však přecijen naleznete. Tím prvním je absence historie prohlížených stránek, která je v SeaMonkey k dispozici v samostatném dialogu. Druhým pak možnost procházet strom složek se záložkami i v pravé části dialogu, kde se ve Firefoxu zobrazuje pouze výpis záložek v aktuální složce.

Novinek je pak oproti starší verzi hned celá řada. Po levé straně dialogu si můžete povšimnout nového stromového procházení záložek, nově je k dispozici možnost zálohy záložek do formátu JSON a přibyla též podpora štítků. Na rozdíl od Firefoxu nenaleznete v adresním řádku „hvězdičku“ pro rychlé přidání stránky do záložek či rychlé zjištění, zda stránku máte ve svých záložkách uloženu. Pokud však chcete přidat stránku do konkrétní složky v záložkách, zobrazí se vám u adresního řádku dialog, který jistě z Firefoxu znáte.

Ke změnám došlo i na pozadí. Záložky ve svém uživatelském profilu již nehledejte v souboru bookmarks.html, ale nově v places.sqlite, který též uchovává historii navštívených stránek.

Původní Správce záložek ze SeaMonkey 2.0

Původní Správce záložek ze SeaMonkey 2.0

Nový Správce záložek SeaMonkey 2.1

Nový Správce záložek SeaMonkey 2.1

Nový dialog přidání a úpravy záložky

Nový dialog přidání záložky

6 komentářů k článku “SeaMonkey 2.1 přichází s novým Správcem záložek”

 1. Ludek napsal(a)

  „zobrazí se vám u adresního řádku dialog, který jistě z Firefoxu znáte.“

  Já asi neznám, protože Firefox prakticky nepoužívám, jedu jen na SeaMonky. Takže o co jde s tím dialogem?

 2. Pavel Cvrček napsal(a)

  Nevím oč by mělo jít. Jen jsem konstatoval, že je shodný s tím, co je ve Firefoxu. Viz třetí screenshot.

 3. Ludek napsal(a)

  Aha, slovnímu odkazu na třetí obrázek už rozumím, díky za upřesnění. Buď jsem ten třetí obrázek napoprvé přehlédl, nebo se mi nenačetl. Ta formulace, že něco znám z Firefoxu, mne zmátla, protože Firefox prakticky neznám, mám ho jen jako doplňkový prohlížeč, když mi něco nejede v SM a žádné záložky tam tudíž nemám.

 4. Schyzofrenyk napsal(a)

  Přijde mi naprosto nelogické mít dialog pro přidání aktuální stránky do záložek u adresního řádku, když v něm není ona magická hvězdička. Vypadá to strašně divně, nelogicky, zvlášť s tou rozbalovací šipičkou nahoře. Při diskuzích o návrhu UI FF 4 jsem si všimnul, že se promýšlí i podrobnosti, aby to zapadalo, a tohle boří všechno.

  Naopak oceňuji nápad umožnit rozbalování složek i v pravé části okna, sám bych to často využil. Když člověk cpe pod tlakem tematicky podobné záložky do jedné složky, občas udělá nějakou podsložku a nakonec zjistí, že je potřeba v tom udělat pořádek, protože je záložek jednoduše moc, hodilo by se nemuset lézt celou strukturou až na dno a pořád se vracet, ztrácet… ale mít otevřenou nejvyšší složku a uvnitř ní rozbalené podsložky.
  Vím, že do budoucna se plánuje v téhle oblasti nějaký radikální designový řez, ale nebylo by zatím aspoň rozšíření, které by rozbalování podsložek ve Firefoxu umožnilo?

 5. Schyzofrenyk napsal(a)

  BTW: Nevím, čím to je, ale právě jsem byl špatně přesměrován při ověření přes OpenID. Místo na http://www.mozilla.cz/openid/… jsem se dostal na http://www.mozilla.cz/index.php/openid/

 6. Schyzofrenyk napsal(a)

  Našel jsem si čas a našel si ono rozšíření, co dovoluje v pravém panelu správce záložek rozbalovat složky, sám. Při tom jsem zjistil, že tohle chování bylo ještě ve FF 2, což jsem si dřív vůbec neuvědomil.

  Pokud si tedy také chcete dopřát tohoto původního chování, nainstalujte si Old manage bookmarks: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/9784/