Rubriky: Doplňky Firefox

Jaké funkce dostane experiment Notes

Experiment Firefox Notes je v programu Test Pilot jenom půl roku. Díky zkušenostem z předchozím experimentů se rychle posouvá dál a přidá třeba podporu více poznámek.

Doplněk Notes přidává do Firefoxu funkci psaní poznámek v postranní liště. Je vlastně velmi jednoduchý – textové pole s možností základního formátování (nadpisy, tučné písmo, kurzíva, seznamy) a synchronizace. Díky zpětné vazbě Mozilla získala slušnou představu o tom, co uživatelé od takové funkce dále očekávají.

Suverénně největší zájem byl o přidání podpory více oddělených poznámek. Následovala podpora synchronizace nebo vlastní mobilní aplikace, pokročilý export/import a rozšířené možnosti formátování. Překvapením byl poměrně vysoký zájem o podporu Makrdownu a také některé další způsoby použití, jako psaní poznámek při studiu, úkolníček, odstranění formátování zkopírovaného textu (převod na prostý text, pokud nějaký program nepodporuje zkratku Ctrl+Shift+V).

Na základě zpětné vazby Mozilla plánuje do experimentu doplnit podporu více oddělených poznámek, zřejmě aplikaci pro Android, export do různých formátů, vylepšení podpory odkazů a dalšího formátování, ale i prostého textu. Níže je návrh, jak by měla vypadat funkce pro více poznámek.

Jaké programy používáte pro psaní poznámek nebo úkolů vy? Zkusili už jste Firefox Notes nebo jiný doplněk přímo do prohlížeče?

2 komentářů k článku “Jaké funkce dostane experiment Notes”

  1. tutu napsal(a)

    notepad a v mobilu Notes (ios), do prohlížeče to nepotřebuju. To je jako bych kvůli poznámce spouštěl Word.

  2. Jan P. napsal(a)

    Používám Pastebin.com, který jsem si dokonce koupil asi za 50% ceny s neomezenou platností a bez reklam, protože je to docela šikovná pomůcka.
    Poznámkový blok ve FF mi přijde spíš nesmyslný, nepoužil bych.