Rubriky: Mozilla

Konference Pycon a InstallFest

Před týdnem jsme se ve spolupráci s Mozilla.sk vydali na Bratislavský PyCon. Náš stánek jste mohli vidět hned před přednáškovými místnostmi, vedle šatny.

Konference byla zaměřená na programovací jazyk Python, a tak jste se nás přirozeně ptali, co Mozilla v tomto jazyce vyvíjí. Odpověď je poměrně jednoduchá: téměř vše, co v Mozille běží na serveru – od addons.mozilla.org, přes Mozilla Developer Network, až po Firefox Account a Firefox Sync, plus mnohé nástroje pro CI a buildy. V neděli o tomto tématu podrobněji mluvil Michal Vašíček v přednášce nazvané „Mozilla ♥ Python“ (slidy, záznam zatím není dostupný). Většinu těchto projektů lze nalézt na GitHubu, a to zde a zde.

Dále jsme ukazovali program Firefox Test Pilot, rozdávali nálepky, náramky a tetovačky, a samozřejmě zodpovídali vaše dotazy. A jako na každé větší konferenci se našel odvážlivec, který si nechal vytetovat logo Firefoxu na čelo.

InstallFest, který proběhl ještě o týden dříve, byl z našeho pohledu mnohem poklidnější, jelikož jsme tam neměli stánek, ale pouze krátkou přednášku na téma „Firefox Sync na vlastním serveru“ (slidy, záznam na YouTube InstallFestu).

2 komentářů k článku “Konference Pycon a InstallFest”

  1. MartyMC napsal(a)

    Nesouvisející dotazy: Jak je na tom Mozilla s implementací nejnovějšího standardu „HTML5.2“ ? Taky chybí podpora „WebP“ a „H.265“. Už jsem musel párkrát otevřít jiný program kvůli tomu. Dělá se něco v tomto ohledu? Dále, existuje nějaká pracovní skupina v rámci komunity Mozilla, která řeší postupné „dohnat, a předehnat“ na html5test ? Nebo se to řeší spíše náhodně a živelně, s žádným plánem do budoucna? Děkuji za info.

    1. Michal Stanke napsal(a)

      Stav WebP můžete sledovat tady. Podpora pro H.265 se podle tohoto komentáře asi neplánuje, ale důvod neznám. K podpoře a implementaci HTML5.x se nedokážu vyjádřit. Pokud chcete, abych se to pokusil zjistit, napište prosím na e-mail.