Rubriky: Firefox

Mozilla přejmenuje BrowserID

Systém pro jednotné přihlašování k webu od Mozilly, který se nazývá BrowserID, bude přejmenován. Celkem zajímavý krok, který je zajímavější i novým pojmenováním: Mozilla Persona. BrowserID dnes názvem vyjadřuje jak samotný protokol sloužící k přihlašování, tak službu. Do budoucna by název Mozilla Persona měl zastřešovat kolekci služeb a komponent na ověřování identit od Mozilly, kdežto název BrowserID by si měl ponechat samotný protokol.

Řadu z vás asi napadne podobnost názvu s Personas, což jsou lehké motivy vzhledu, pomocí kterých si můžete „obarvit“ svůj Firefox. Ty si již pár dní hledají nový název, který by je více vystihoval a byl lépe přeložitelný. Jedním z důvodů tohoto přejmenování bude patrně i změna názvu BrowserID. Jak autoři BrowserID uvádí, očekávají zejména ze začátku zaměňování obou produktů ze strany některých uživatelů, ale z dlouhodobějšího hlediska vidí v přejmenování dobrý krok.

Změna názvu bude probíhat postupně, takže se patrně budete nějaký čas setkávat jak s značením BrowserID, tak Mozilla Persona. Připomínáme, že BrowserID je nyní lokalizován do češtiny a lze jej např. snadno nasadit do WordPressu. Samotný popis nasazení ověřování pomocí BrowserID je taktéž snadný a naleznete jej na stránce pro vývojáře.

2 komentářů k článku “Mozilla přejmenuje BrowserID”

  1. Alpin napsal(a)

    Nechci být nějaký šťoura, ale nemělo být v „…ale z dlouhodobějšího hlediska vidí v přejmenování dobrý rok.“ na konci krok? 🙂

  2. Pavel Cvrček napsal(a)

    Určitě mělo. Opraveno.