Rubriky: Mozilla

Mozilla.cz v novém

Po roce od uvedení nového loga a designového jazyka Mozilly a třech letech od větší změny našeho webu pro vás máme na Mozilla.cz nový vzhled.

Použili jsme šablonu z blogu Mozilly, přidaly do ní pár funkcí, nastavení a vlastních úprav a tadá – je hotovo! Zdrojové kódy samozřejmě najdete na GitHubu. Kromě sjednocení vzhledu s ostatními weby Mozilly se na úvodní stránku vejde kompaktně více zpráviček a je lépe vyřešená navigace mezi nimi. Možná tak najdete i některé klenoty, které by vám jinak utekly. Přepracovali jsme taky vzhled stránek ke stažení všech aplikací. Pokud byste narazili na nějakou chybu nebo měli nápad na další vylepšení, napište nám prosím na Telegramu.

Pro porovnání přidávám snímek vzhledu, se kterým jste se potkávali poslední tři roky, i toho předchozího.

17 komentářů k článku “Mozilla.cz v novém”

 1. LON napsal(a)

  Nic ve zlém, ale design bez známky nějakého nápadu a logo, které podporuje Rusko (nebo Moravu?). Nepříjemné na oko a hlavně pro čtení.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Jsou to české/slovanské barvy – trikolora červena, modrá a bílá. I když není dodrženo pořadí, protože bílá se špatně dává na kraj.

  2. tutu napsal(a)

   Nic ve zlem ale dokud neukazes co jsi vytvoril kdy sam, radsi mlc. I bez toho je i tak jasne co nosis v hlave, dokud s tim nebudes sam chtit neco delat, bude to tam porad.

 2. Wolfheart napsal(a)

  Tuctový černý web jako nespočet jiných, tuhle šablonu by měl někdo zabít. Vypadá to jako parte. A není tu ani info o tom, kdy vyjde další verze Firefoxu.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Za jakým účelem datum příští verze Firefox sledujete?

 3. SpookY napsal(a)

  Tak tenhle vzhled je opravdu těžký fail… stejně jako poslední roky vývoje FF 🙁

  Nechápu, proč poslední dva-tři roky dělá „komunita“ kolem Firefoxu všechno pro to, aby svoje letité uživatele akorát na***la a dotlačila k přechodu jinam… 🙁 🙁

 4. komentáře napsal(a)

  Proč není hned při náhledu stránky vidět, které články mají komentáře, a kolik, tak jako dřív?

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Není, protože jsme to nějak neřešili, že to v původní šabloně bylo a v této není. Přidal jsem to na seznam věcí k doplnění.

 5. Ondra napsal(a)

  Mně se to líbí ❤️❤️❤️❤️ ❤️ ❤️

 6. Xaver napsal(a)

  Oh, nový vzhled! Jak důležité a jak přínosné! A dokonce debilizovaný pro matlací placky. Inu pokrok.

 7. Charla napsal(a)

  Mě osobně se poměrně velmi nelíbí aktuální formátování textu. První řádek článku je obrovský, druhý a třetí menší a zbytek textu je normálním písmem. Je to designový paskvil a je to do očí bijící a zhoršuje to čitelnost. Tedy alespoň pro mě je to takové nepřehledné. 🙁

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Díky za zpětnou vazbu. Přidal jsem formát prvního odstavce článku to na seznam věcí, na co se dál podívat.

  2. Stanislav Marek napsal(a)

   Mně ještě třeba nefunguje pohodlně mobilní verze (ve Firefoxu mobile), po najetí úvodní stránky vidím pruh s články, ale nejde dvojklikem přiblížit aby vyplnil obrazovku (tak jako při čtení článků dvojklik na odstavec roztáhne odstavec aby se to dalo číst). A počty komentářů taky uvítám 🙂
   Jinak vzhled se mi taky nelíbí, jsem staromódní zastánce toho, že věci s podsvícením mají mít bezpatkové písmo pro hlavní text a patkové je pro papír/e-ink.

 8. Matej Szendi napsal(a)

  Určitě chybí počet komentářů ve výpisu článků. Přijde mi divné přepínání na další články hned pod samotným obsahem článku, které vypadá jako konec stránky a neevokuje, že by ještě níže mohly být nějaké komentáře. Komentáře bych uvítal spíše ihned pod článkem než úplně dole.

  Ještě bych zkusil upravit CSS pro obsah článku a přidat:
  .entry-content {
  text-align: justify;
  }

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Pro texty na webu, pokud to není nějaký úzký sloupek, není zarovnání do bloku ideální. Hůře se to čte a vznikají mezi slovy nepěkné mezery, na každém řádku jinak veliké. Dobré vysvětlení problémů, které zarovnání do bloku na webu přináší, je třeba na https://designforhackers.com/blog/justify-text-html-css/ nebo https://practicaltypography.com/justified-text.html.

 9. franta napsal(a)

  Po více jak měsíci jsem zde zavítal, jak vidím info o nových verzích tu není. Samotné debilní matlací dlaždice. Tuhle idiotskou šablonu zabít.

  1. Michal Stanke napsal(a)

   franta: Viz odpověď výše – za jakým účelem datum příští verze Firefoxu sledujete?