Rubriky: Firefox

Mozilla testuje, jak uživatelé Firefoxu používají hlavní nabídku

Mozilla Labs v rámci projektu Test Pilot spustila další studii, v které tentokrát vývojáře zajímá, jakým způsobem uživatelé používají hlavní nabídku. V rámci studie se tak sbírají informace o tom, jak často používáte konkrétní funkce, zda dáváte přednost myši či klávesovým zkratkám, případně jak dlouho funkce v hlavní nabídce hledáte.

Posbírané informace vývojářům pomohou s vytvářením nové jednotné nabídky, která bude skryta pod tlačítkem v levém horním rohu prohlížeče. Toto tlačítko Mozilla prezentovala v návrhu loni v listopadu a můžete jej vidět na aktuálním návrhu vzhledu Firefoxu 4.0.

Pokud chcete vývojářům se studií pomoci, nainstalujte si rozšíření z domovské stránky projektu. Rozšíření anonymně sleduje, jak hlavní nabídku a funkce v ní obsažené používáte, a na konci testování vám umožní poslat data vývojářům. Výsledné hodnoty si budete moci prohlédnout a možná se budete divit, jaké hodnoty získáte. Pro zajímavost přikládám aktuální hodnoty ze svého Firefoxu. Jak vidíte, jsem příznivcem klávesových zkratek :).

Statistika používání nabídky ve Firefoxu

5 komentářů k článku “Mozilla testuje, jak uživatelé Firefoxu používají hlavní nabídku”

 1. Charla napsal(a)

  Jsem si také nainstaloval TP, doufám, že data Mozille k něčemu budou 😉 ale když je to anonymní tak proč nepomoct, je to to nejmenší co může uživatel udělat a já osobně si říkám, že to mozille tak trochu dlužím, za to, že alespoň zatím mi dodala prohlížeč a poštovního klienta, se kterým jsem absolutně spokojený. 😀

 2. Charla napsal(a)

  jen tak mimochodem, je TP i pro ThunderBird? Nebo u TB mozilla nepotřebuje výzkum, aby jej přizpůsobovala?

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] TestPilot je aktuálně pouze pro Firefox.

 4. b napsal(a)

  Když čtu o dalším tlačítku –
  Doufám, že nadále bude Mozilla mít v nabídce i program pro internet, který bude co nejrychlejší. To není Firefox, ale SM.
  Jsou totiž v užívání netbooky, co jsou velmi pomalé.

 5. T napsal(a)

  U mě je to nepoužitelný, bo to nebere příkazy z gest myši.