Rubriky: Doplňky Firefox

Mozilla v létě vypne server pro sdílení snímků

V minulé zprávičce jsem nakousl otazník nad budoucností služby Screenshots. Mozilla nyní potvrdila, že funkce ve Firefoxu zůstává, ale bude odstraněna možnost okamžitého nahrávání snímků na její server.

Kompletní funkcionalita Firefox Screenshots se nyní skládá ze dvou částí. První je přímo ve Firefoxu a umožňuje pořídit snímek webové stránky nebo jejího výřezu a uložit ho jako soubor, zkopírovat do schránky nebo nahrát na server. Druhou částí je právě onen server na adrese screenshots.firefox.com, kam můžete snímek nahrát a pomocí odkazu ho sdílet.

maskot Firefox Screenshots

Na základě informací o oblíbenosti a využívání jednotlivých možností jak nakládat se snímky padlo rozhodnutí ukončit provoz onoho serveru pro sdílení snímků a odebrat možnost nahrávání. Hlavně od přidání možnosti snímek zkopírovat do schránky počet nahrávaných snímků na server poklesl. Funkcionalita pro vlastní pořízení snímku a jeho uložení na disk nebo do schránky zůstává a vývoj se bude dále soustředit tam.

Změna proběhne s Firefoxem 67, který bude v Nightly od příštího týdne a ve finálním vydání v polovině tohoto května. Ten už nahrávání snímků na server neumožní a uživatelé, kteří už mají nějaké nahrané, budou na ukončení provozu serveru upozorněni a do konce léta budou mít čas si vše stáhnout k sobě. Pak bude provoz serveru zcela ukončen a data vymazána.

Jeden komentář k článku “Mozilla v létě vypne server pro sdílení snímků”

  1. Calvin napsal(a)

    Už jste jak ten Google hoši 😀