Nebrandované verze Firefoxu pro vývojáře doplňků


Nová verze Firefoxu 48, která vyjde v úterý, již neumožní vypnout kontrolu podpisu doplňků. Aby mohli vývojáři nadále své doplňky během vývoje (před podepsáním) i ve vydané verzi (Developer Edition i noční sestavení Nightly vypnutí stále umožňují), připravila pro ně Mozilla nebrandovanou verzi Firefoxu. Získat se dá zatím z Mozilla Wiki v anglické verzi. Bohužel kvůli chybě nyní dochází k jejich aktualizaci na brandovanou verzi, ale ta by měla být včas opravena.

Sestavení této verze jsou označena jako Nightly a používají tedy název nočních sestavení. Jde ale o sestavení stabilní verze Firefoxu bez vynucené kontroly doplňků. Z důvodu podpory a stability ale ani jednu z těchto verzí nedoporučujeme pro běžné používání běžným uživatelům. Pro denní prohlížení prosím používejte výhradně aktuální stabilní verzi Firefoxu.

Přečtěte si také

5 odpovědí

 1. :P napsal(a) :

  Ahoj, je po aktualizaci na 48 nějaký způsob jak vrátit podobu adresního řádku do bývalé použitelné podoby? Za každou radu budu rád!

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   S tímto dotazem se prosím obraťte na náš server podpory. Do své otázky prosím napište, jaké přesně chování potřebujete změnit.

 2. mrx napsal(a) :

  Přijde mi zbytečné to psát na nové mrtvé forum ( k tomu Vám gratuluju, opravdu pokrok!). Vadí mi rozložení nového adresního řádku na šířku přes celý monitor (50% je bílé nevyužité místo, to dává fakt logiku) a znovu otravuje nabídka „Navštívit“ a „hledat na googlu“. Ale co mi vadí nejvíc a proč uvažuju o přechod na jiný prohlížeč je to, že se v rozkliklém adresním řádku zařadila adresa až za faviconu a info webu, místo toho aby to bylo ve dvou řádcích pod sebou. Mě zajímá hlavně adresa, která je teď umístěna nepřehledně, a ne ikonka a popis webu…

  1. Michal Stanke napsal(a) :

   Sám vám tady poradit nedokážu, jsem jen na mobilu. Navíc na tomto místě je to docela offtopic.

 3. Calvin napsal(a) :

  Nová verze Classic theme restorer, umožnuje vrácení starého vzhledu. Stačí jít do nastavení – adresní řádek- a najít tam položku alternativní vzhled. Sice to není jak ve verzi 47, ale lepší jak současný stav.