Rubriky: Doplňky Firefox

Nebrandované verze Firefoxu pro vývojáře doplňků


Nová verze Firefoxu 48, která vyjde v úterý, již neumožní vypnout kontrolu podpisu doplňků. Aby mohli vývojáři nadále své doplňky během vývoje (před podepsáním) i ve vydané verzi (Developer Edition i noční sestavení Nightly vypnutí stále umožňují), připravila pro ně Mozilla nebrandovanou verzi Firefoxu. Získat se dá zatím z Mozilla Wiki v anglické verzi. Bohužel kvůli chybě nyní dochází k jejich aktualizaci na brandovanou verzi, ale ta by měla být včas opravena.

Sestavení této verze jsou označena jako Nightly a používají tedy název nočních sestavení. Jde ale o sestavení stabilní verze Firefoxu bez vynucené kontroly doplňků. Z důvodu podpory a stability ale ani jednu z těchto verzí nedoporučujeme pro běžné používání běžným uživatelům. Pro denní prohlížení prosím používejte výhradně aktuální stabilní verzi Firefoxu.

5 komentářů k článku “Nebrandované verze Firefoxu pro vývojáře doplňků”

 1. :P napsal(a)

  Ahoj, je po aktualizaci na 48 nějaký způsob jak vrátit podobu adresního řádku do bývalé použitelné podoby? Za každou radu budu rád!

  1. Michal Stanke napsal(a)

   S tímto dotazem se prosím obraťte na náš server podpory. Do své otázky prosím napište, jaké přesně chování potřebujete změnit.

 2. mrx napsal(a)

  Přijde mi zbytečné to psát na nové mrtvé forum ( k tomu Vám gratuluju, opravdu pokrok!). Vadí mi rozložení nového adresního řádku na šířku přes celý monitor (50% je bílé nevyužité místo, to dává fakt logiku) a znovu otravuje nabídka „Navštívit“ a „hledat na googlu“. Ale co mi vadí nejvíc a proč uvažuju o přechod na jiný prohlížeč je to, že se v rozkliklém adresním řádku zařadila adresa až za faviconu a info webu, místo toho aby to bylo ve dvou řádcích pod sebou. Mě zajímá hlavně adresa, která je teď umístěna nepřehledně, a ne ikonka a popis webu…

  1. Michal Stanke napsal(a)

   Sám vám tady poradit nedokážu, jsem jen na mobilu. Navíc na tomto místě je to docela offtopic.

 3. Calvin napsal(a)

  Nová verze Classic theme restorer, umožnuje vrácení starého vzhledu. Stačí jít do nastavení – adresní řádek- a najít tam položku alternativní vzhled. Sice to není jak ve verzi 47, ale lepší jak současný stav.