Notifikace u App Tabs ve Firefoxu 4.0

Jednou z novinek připravovaného Firefoxu 4.0 jsou panely aplikací (App Tabs). Malé panely po levé straně lišty s panely jsou určeny pro webové aplikace, které neustále používáte (např. GMail). Ty dost často indikují změnu změnou nadpisu stránky. Hezkým příkladem může být nově přijatý e-mail či nová zpráva na Facebooku. Firefox 4.0 nově podobné změny v panelech aplikací sleduje a v případě, kdy k takové změně dojde, provede podbarvení panelu (viz screenshot).

Firefox 4.0 a notifikace u panelů aplikací

Přečtěte si také

7 odpovědí

 1. Zeus napsal(a) :

  To je chytré, trochu mi to připomíná Windows 7 a minimalizovaná okna v liště start.

  Jen dotaz, nějak mi unikly novinky. Už se dá vypínat prohlížeč tak, aby app tabs zůstaly i na příště v nové relaci (a zbytek ne), nebo se na tom ještě pracuje?

  Díky!

 2. Marvin napsal(a) :

  Toto mi přijde jako skvělá myšlenka. Doteď jsem musel pro podobnou činnost používat různé greasemonkey scripty, které indikovaly změnou favicony nový mail na gmailu, nebo nové položky v google readeru. Takto se mi to ale líbí více.

 3. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [1] Ano, již je to výchozí chování. Viz http://www.mozilla.cz/zpravicky/firefox-4-0-a-oddelena-obnova-app-tabs/

 4. panther7 napsal(a) :

  Pavel Cvrček: Už několikrát jsem si všiml, že přidáváš screen FF s personou, ale když chci použít Personu na moji FF4b4, tak mi zmizí systémové ikonky v prohlížeči (min, max, zavření okna)

 5. Pavel Cvrček napsal(a) :

  To je problém, který by měl být v beta 5 opraven. Případně můžeš zkusit aktuální vývojovou verzi, kde je to též opraveno.

 6. panther7 napsal(a) :

  Ano, v beta 5 je již vše v pořádku (FF4b5 candidate 1), mohu poprosit odkaz na tvoji personu,, ta vzducholoď se mi hodně líbí 🙂

 7. Pavel Cvrček napsal(a) :

  Tady je. http://www.getpersonas.com/cs/persona/38870