Rubriky: Firefox

Notifikace u App Tabs ve Firefoxu 4.0

Jednou z novinek připravovaného Firefoxu 4.0 jsou panely aplikací (App Tabs). Malé panely po levé straně lišty s panely jsou určeny pro webové aplikace, které neustále používáte (např. GMail). Ty dost často indikují změnu změnou nadpisu stránky. Hezkým příkladem může být nově přijatý e-mail či nová zpráva na Facebooku. Firefox 4.0 nově podobné změny v panelech aplikací sleduje a v případě, kdy k takové změně dojde, provede podbarvení panelu (viz screenshot).

Firefox 4.0 a notifikace u panelů aplikací

7 komentářů k článku “Notifikace u App Tabs ve Firefoxu 4.0”

 1. Zeus napsal(a)

  To je chytré, trochu mi to připomíná Windows 7 a minimalizovaná okna v liště start.

  Jen dotaz, nějak mi unikly novinky. Už se dá vypínat prohlížeč tak, aby app tabs zůstaly i na příště v nové relaci (a zbytek ne), nebo se na tom ještě pracuje?

  Díky!

 2. Marvin napsal(a)

  Toto mi přijde jako skvělá myšlenka. Doteď jsem musel pro podobnou činnost používat různé greasemonkey scripty, které indikovaly změnou favicony nový mail na gmailu, nebo nové položky v google readeru. Takto se mi to ale líbí více.

 3. Pavel Cvrček napsal(a)

  [1] Ano, již je to výchozí chování. Viz http://www.mozilla.cz/zpravicky/firefox-4-0-a-oddelena-obnova-app-tabs/

 4. panther7 napsal(a)

  Pavel Cvrček: Už několikrát jsem si všiml, že přidáváš screen FF s personou, ale když chci použít Personu na moji FF4b4, tak mi zmizí systémové ikonky v prohlížeči (min, max, zavření okna)

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  To je problém, který by měl být v beta 5 opraven. Případně můžeš zkusit aktuální vývojovou verzi, kde je to též opraveno.

 6. panther7 napsal(a)

  Ano, v beta 5 je již vše v pořádku (FF4b5 candidate 1), mohu poprosit odkaz na tvoji personu,, ta vzducholoď se mi hodně líbí 🙂

 7. Pavel Cvrček napsal(a)

  Tady je. http://www.getpersonas.com/cs/persona/38870