Rubriky: Thunderbird

Nový experimentální editor zpráv pro Thunderbird od Mozilla Labs

V rámci Mozilla Labs byl uveřejněn nový experimentální editor zpráv pro Thunderbird. Oproti tomu stávajícímu se odlišuje hned v několika věcech. První viditelnou změnou je jeho umístění do panelu. Psaní nové zprávy tak již neprobíhá v samostatném okně, ale v novém panelu. Není bez zajímavosti, že se jedná o populární požadavek na stávající editor. Druhou výraznou změnou pak je samotný editor, který je nově založen na populárním CKEditoru (dříve FCKEditor), se kterým se můžete běžně setkat na webu. Jak autor experimentu uvádí, nový editor tak má solidní základ a řeší řadu problémů, se kterými se potýká existující editor.

Nový experimentální editor pro Thunderbird

Pokud používáte Thunderbird 3.1, můžete si nový editor vyzkoušet. Je důležité znovu upozornit na to, že se jedná o experiment a nikoliv o hotovou funkčnost. Nefunguje tak například práce s přílohami či psaní zpráv v plain textu. Pokud tedy píšete ve výchozím nastavení zprávy v plain textu, bude se u přijatých zpráv zobrazovat přímo HTML kód.

Důležitá je též informace, že nový editor ke své funkčnosti vyžaduje rozšíření Contacts, což je nedávno uveřejněný experiment se správou kontaktů, které jsou importovány z webových aplikací. Díky tomu si například můžete povšimnout, že jsou našeptávání kontaktů zobrazovány i fotky jednotlivých kontaktů.

Krátké představení nového editoru přináší následující video (v angličtině).

3 komentářů k článku “Nový experimentální editor zpráv pro Thunderbird od Mozilla Labs”

  1. panther7 napsal(a)

    Hurá, že by konečně něco nového, ten dosavadní mi přijde dost prehistorický, třeba vytvořit nějakej link mi přijde skoro jako nemožné…

  2. GeBu napsal(a)

    A na co prosím Tě vytvářet v mejlu linky?

  3. Hrach napsal(a)

    Opravdu skvělé vidět, že se něco nového děje. Na to psaní v záložce čekám jak na smilovnání, a ty contacts, to je taky svěklá věc, která posune Thunderbird zase někam dál.