Rubriky: Mobily

Nový telefon Peak+ poodhalen

Španělská společnost Geeksphone připravuje nový telefon s „Firefox OS“ nazývaný Peak+. Navazuje tak na oficiální vývojářský telefon Peak, který je dostupný od jara. Vylepšený model by však měl být primárně určen pro koncové uživatele. Jedinou viditelnou změnou v konfiguraci je navýšení paměti z 512 MB na 1 GB. Vedle toho jsou slibovány vnější a vnitřní úpravy telefonu, ovšem bez bližší specifikace. Zde by se hodil zejména pevnější kryt telefonu.

Telefon by měl pohánět „Firefox OS 1.1“ tj. novější verze systému než tak, která je distribuována dnes. Lepší by měla být zejména práce s baterkou a grafikou. Jak je na více místech uváděno, verze 1.1 je výkonem znatelně lepší než předchozí verze.

Peak+

Když uvádíme Firefox OS v uvozovkách, je dobré poznamenat, že telefon nebude pohánět dokončený Firefox OS 1.1, který by prošel certifikací pro konkrétní telefon (tj. kontrolou, že pro daný telefon bude fungovat v pořádku). Geeksphone bude distribuovat vlastní zkompilovanou verzi systému, resp. patrně její aktuální vývojovou verzi, což je pro telefon určený pro koncové uživatele trochu nezvyklé.

Peak+ si lze aktuálně předobjednat za 149 euro. Distribuce a prodej telefonu by měla začít 15. září.

Jeden komentář k článku “Nový telefon Peak+ poodhalen”

  1. Michal Stanke napsal(a)

    Z testování GP Keon mohu potvrdit, že 1.1 je rychlejší než 1.0. Je tam pár změn a vylepšených efektů, ale vše je plynulejší. Co se týče 1.2, kde je k vydání ještě daleko – ta mi přišla ještě rychlejší, ale zatím nestabilní a telefon občas zamrzl.