Rubriky: Mozilla

Otevřený dopis Mozilly k volbě webového prohlížeče

Jak jsme před pár dny zmiňovali, bude se od příštího týdne nabízet uživatelům, kteří používají jako výchozí prohlížeč Internet Explorer, volba webového prohlížeče (tzv. EU Ballot Screen). Mozilla při této příležitosti spustila web OpenToChoice, který se bude snažit uživatelům vysvětlit, co tato volba znamená, jaké s sebou nese výhody a proč je možnost volby důležitá.

Jako úvodní obsah na webu naleznete otevřený dopis Mitchell Bakerové (předsedkyně správní rady Mozilly) a Johna Lilliho (výkonný ředitel Mozilly) k možnosti volby webového prohlížeče. Web není koncipován jako propagační web k Firefoxu, ale má obecný charakter. Další informace by na měl měly přibýt příští týden.

Webový prohlížeč a Internet jsou dnes více než to „modré éčko“ na ploše, nemyslíte?

7 komentářů k článku “Otevřený dopis Mozilly k volbě webového prohlížeče”

 1. R2D2 napsal(a)

  Hodně pravdy, ale málo klasické reklamy a sloganů. Tak by to mělo být, ale zaujme to? Jak se projeví Ballot Screen půjde do jisté míry zjistit, takže to bude hodně zajímavý.

 2. Colos napsal(a)

  Myslím, že tahle šikana na Microsoft spíš posílí podíl IE.Bude skupina uživatelů, kteří na truc a jako protest proti těmto praktikám zvolí IE a nainstalují si ho, ikdyž následně stejně stáhnou Firefox nebo jiný svůj oblíbený prohlížeč. Mrzí mě, že se toho Mozilla účastní.

 3. Colos napsal(a)

  Bravo, at zije cenzura

 4. Colos napsal(a)

  Omlouvám se za příspěvek č.3, moje chyba

 5. Pavel Cvrček napsal(a)

  [2] Pokud řešíš samotný Ballot Screen, pak se obrať na Evropskou komisi. Mozilla nebyla součástí tohoto sporu. Web OpenToChoice se snaží uživatelům vysvětlit význam webového prohlížeče a možnosti jeho volby.

 6. jarks napsal(a)

  [2] Colos píše> Bude skupina uživatelů, kteří na truc a jako protest proti těmto praktikám zvolí IE…

  To si neumím představit. Uživatelé, kteří zůstávají u IE, nevědí co by mohli mít. Kdo zkusil něco jiného, zpět už přecházet nebude, jednal by proti vlastním zájmům. Jestli má Evropská komise právo nutit Microsoft do něčeho takového, je samozřejmě zcela jiná otázka, ale na její rozbory už je pozdě.

  Kdyby bylo na mě, raději bych obrátil pozornost směrem k naší státní správě, která ve styku s veřejností stále využívá uzavřených technologií. Např. on-line daňové formuláře na serveru MF, které bez IE nevyplníte, datové schránky, které si bez pluginu od Software602 nepřečtete, nebo stále kolující .DOC dokumenty.

 7. Marek Turnovec napsal(a)

  [6] S těmi formuláři pro daňová přiznání to není tak docela pravda. Poslední verze, která je už myslím někdy z předchozího roku, běží dobře i ve Firefoxu. Minimálně jsem to zatím zkoušel s formuláři pro DPH, na DPFO se chystám v brzké době…