Rubriky: Firefox

Pozor na upravený Firefox s reklamou!

Když si stáhnete Firefox přímo od Mozilly, můžete si být jeho původem jisti. Když si jej stáhnete například na Mozilla.cz, můžete si být jeho původem také jisti, protože odkazy vedou právě na servery Mozilly. Pokud si stáhnete Firefox z vašeho oblíbeného a prověřeného katalogu s nabídkou software, můžete být také v klidu.

Najdou se však případy, kdy jsou distribuovány různě modifikované verze, ze kterých by se lidem z Mozilly patrně udělalo špatně. Jak nás upozornil jeden čtenář, je na webu Firefox.sk, který nemá s Mozillou nic společného, nabízena upravená verze Firefoxu, která je rozšířena o reklamu. Ta se zobrazuje v adresním řádku prohlížeče a mimo jiné je v této verzi obsažen jiný vyhledávací modul (zbývající nejsou obsaženy vůbec).

Ne, Firefox skutečně není distribuován s reklamou. Tato verze navíc porušuje ochranné známky Mozilly, které distribuci podobně upravených verzí nedovolují. Nepřekvapí tedy, že již byla nahlášena právnímu oddělení Mozilly. Pokud jste si ji nainstalovali, doporučujeme ji odinstalovat a stáhnout si oficiální verzi.

Chcete si stáhnout Firefox? Můžete z oficiálních stránek Mozilly. Chcete zajímavě upravený Firefox? Vyzkoušejte Firefox ve stylu Seznam.cz, který sestavuje přímo Mozilla.

3 komentářů k článku “Pozor na upravený Firefox s reklamou!”

  1. Charla napsal(a)

    Padělá se vše, žel. Třeba známý přehrávač VLC měl taky slovenskou doménu, která však nebyla jeho, ale byl to podvodný portál. Doporučení je zde jednoduché, stahujte ze stránek výrobce daného produktu a nejste si jisti, požádejte o pomoc někoho, kdo má v oblasti IT znalosti – takových lidí se určitě najde dost.

  2. YGHY napsal(a)

    Srzhost ludi nepozna hranic… 🙂

  3. YGHY napsal(a)

    Oprava drzost