Rubriky: Firefox

Firefox 17 umožní na novém panelu nastavit počet náhledů

Připravovaný Firefox 17 je již ve vývojovém kanálu Aurora a my si až nyní povšimli jedné šikovné úpravy, která je v něm obsažena. Od Firefoxu 13 jsou na novém panelu k dispozici náhledy nejnavštěvovanějších stránek uživatelem. Stránku však lze konfigurovat v zásadě jen pomocí rozšíření.

Počínaje Firefoxem 17 však přibude možnost nastavit si počet zobrazovaných náhledů. Pokud tedy zatoužíte po více náhledech, nebudete k tomu již potřebovat rozšíření. Na konfigurační stránce about:config si upravte hodnoty předvoleb browser.newtabpage.columns (počet sloupců) a browser.newtabpage.rows (počet řádek).

6 komentářů k článku “Firefox 17 umožní na novém panelu nastavit počet náhledů”

 1. Jan Fišer napsal(a)

  Hádám, že naprostá většina uživatelů nepoužívá about:config. Není to nic složitého, ale mám dojem, že brzo se bude vše nastavovat v about:config.

 2. Menty napsal(a)

  Já bych spíš uvídal nějaké lépe pořešené screenování stránek. Uprímně se mi náhledy nevrátí, ani když použiju některý ze zmíněných postupů, takže místo toho radši použiju doplněk.

 3. Marek Turnovec napsal(a)

  Mně by to až tak nevadilo, kolikrát je to rychlejší, než hledat, kde je to schované v GUI… 🙂

  Vždyť už jenom to, že se nemůžou dohodnout, ve kterém menu bude položka „Předvolby“… Na Linuxu je to v „Úpravy“, na Windows někde úplně jinde (v „Soubor“?)…

 4. tinny napsal(a)

  about:config? No mohli by to už udělat i přívětivější, tj, místo klíčů hezky a lokalizovaně popis co který klíč dělá a vybavit zaškrtávátky a přepínači a rozdělit přehledně na karty podle okruhů 😀

 5. Alpin napsal(a)

  Nechápu kam tím vývojáři FF míří .. Funkce a nápady dobré, ale tohle se mi také nelíbí. Pomalu všechno nastavení se přesouvá do about:config a i když to zvládne snad každý normální uživatel PC, už se v tom prostě musí člověk šťourat.. Stačilo by pouze ty funkce zařadit hezky do nastavení a pěkně to zpracovat pro uživatele, banální věc, za kterou sou lidé od Mozilly placeni.

 6. Pavel Cvrček napsal(a)

  [5] Úpravu zmiňovanou ve zprávičce realizoval člověk z řad komunity, ne placený zaměstnanec Mozilly. Ostatně přibližně 50 % kódu Firefoxu realizuje komunita.