Firefox 17 umožní na novém panelu nastavit počet náhledů

Připravovaný Firefox 17 je již ve vývojovém kanálu Aurora a my si až nyní povšimli jedné šikovné úpravy, která je v něm obsažena. Od Firefoxu 13 jsou na novém panelu k dispozici náhledy nejnavštěvovanějších stránek uživatelem. Stránku však lze konfigurovat v zásadě jen pomocí rozšíření.

Počínaje Firefoxem 17 však přibude možnost nastavit si počet zobrazovaných náhledů. Pokud tedy zatoužíte po více náhledech, nebudete k tomu již potřebovat rozšíření. Na konfigurační stránce about:config si upravte hodnoty předvoleb browser.newtabpage.columns (počet sloupců) a browser.newtabpage.rows (počet řádek).

Přečtěte si také

6 odpovědí

 1. Jan Fišer napsal(a) :

  Hádám, že naprostá většina uživatelů nepoužívá about:config. Není to nic složitého, ale mám dojem, že brzo se bude vše nastavovat v about:config.

 2. Menty napsal(a) :

  Já bych spíš uvídal nějaké lépe pořešené screenování stránek. Uprímně se mi náhledy nevrátí, ani když použiju některý ze zmíněných postupů, takže místo toho radši použiju doplněk.

 3. Marek Turnovec napsal(a) :

  Mně by to až tak nevadilo, kolikrát je to rychlejší, než hledat, kde je to schované v GUI… 🙂

  Vždyť už jenom to, že se nemůžou dohodnout, ve kterém menu bude položka „Předvolby“… Na Linuxu je to v „Úpravy“, na Windows někde úplně jinde (v „Soubor“?)…

 4. tinny napsal(a) :

  about:config? No mohli by to už udělat i přívětivější, tj, místo klíčů hezky a lokalizovaně popis co který klíč dělá a vybavit zaškrtávátky a přepínači a rozdělit přehledně na karty podle okruhů 😀

 5. Alpin napsal(a) :

  Nechápu kam tím vývojáři FF míří .. Funkce a nápady dobré, ale tohle se mi také nelíbí. Pomalu všechno nastavení se přesouvá do about:config a i když to zvládne snad každý normální uživatel PC, už se v tom prostě musí člověk šťourat.. Stačilo by pouze ty funkce zařadit hezky do nastavení a pěkně to zpracovat pro uživatele, banální věc, za kterou sou lidé od Mozilly placeni.

 6. Pavel Cvrček napsal(a) :

  [5] Úpravu zmiňovanou ve zprávičce realizoval člověk z řad komunity, ne placený zaměstnanec Mozilly. Ostatně přibližně 50 % kódu Firefoxu realizuje komunita.