Rubriky: Thunderbird

Příští verze Thunderbirdu přinese podporu velkých složek a formát maildir

Na nedávno proběhnutém Thunderbird Summit 2014 byla probírána řada věcí týkající se budoucích verzí poštovního klienta Thunderbirdu a fungování projektu jako celku. Již dříve jsme zmiňovali, že se doplněk Lightning stane součástí Thunderbirdu. Není to ale zdaleka jediný výstup. Na nově oživeném blogu Thunderbirdu se objevil příspěvek, který vše stručně shrnuje.

Tým Thunderbirdu na Summitu

Jako první bod je vznik Thunderbird Council, který bude řídit další činnost projektu. Do jeho čela byl jmenován Kent James. V jednotlivých závěrech ze Summitu lze též vyčíst, jaké priority jsou směrem k příští verzi Thunderbirdu, kterou by měl být Thunderbird 38 (vyjde spolu s Firefox 38 příští rok v květnu). Vedle již zmiňované integrace Lightningu je to podpora pro složky s poštou větší než 4 GB. Na toto omezení občas uživatelé narazí a na odstranění se již začalo pracovat. Další významnou prioritou je dokončení podpory formátu maildir pro složky s poštou. Vedle toho je též zmiňována podpora pro WebRTC.

Jeden komentář k článku “Příští verze Thunderbirdu přinese podporu velkých složek a formát maildir”

  1. hozec napsal(a)

    doufam, ze se thunderbird trochu pohne…pouzivam jej minimalne 8 let a ackoliv bych nerad menil, posledni dobou trochu ztraci dech (bohuzel spis poslednich nekolik let)…zejmena podpora velkych slozek, maildir a lepsi prace s kontakty by byla vitana…tak snad se zamery party kolem TB podari naplnit, drzim palce…