Rubriky: Firefox Mobily

Co nového přinese Firefox 34

Zkraje nadcházejícího týdne vyjde Firefox 34. V novinkách si lze na prvním místě povšimnout real-time komunikace pod názvem Firefox Hello, která je založena na WebRTC. Ta se ve Firefoxu ladila delší čas pod názvem Loop a dříve byla skryta za předvolbou. Ve Firefoxu tak budete mít nově možnost provozovat videohovory bez nutnosti instalovat nástroj či plugin třetí strany.

K dispozici by měla být i webová aplikace pro ostatní prohlížeče. Nebude tak nic bránit tomu, abyste bez problémů komunikovali se známými, kteří například Firefox nepoužívají.

Firefox Hello

Druhou viditelnou novinkou je možnost přepínání motivů v dialogu pro přizpůsobení Firefoxu. Ve výchozí nabídce je několik doporučených.

Přepínání motivů ve Firefoxu

Třetí výrazná novinka cílí na vývojáře. V nabídce přibyl editor WebIDE, který slouží k vytváření, úpravám a testování webových aplikací. Z dalších novinek určitě není bez zajímavosti předělání integrovaného vyhledávání na Wikipedii na zabezpečené spojení (https, zatím pouze v anglické verzi) či možnost řešení problému „Firefox je již spuštěn“ přímo ze zobrazeného dialogu (odstřelení spuštěné, ale neviditelné instalace).

A co Firefox pro Android? Povšimnout si budete moci drobných úprav grafického rozhraní, byla přidána podpora pro zobrazování stránek na zařízení s Chromecast a přibyla možnost snadného zapnutí wi-fi na chybových stránkách.

9 komentářů k článku “Co nového přinese Firefox 34”

 1. Lukáš napsal(a)

  Mám verzi 34, ale Hello nikde. Ani v přizpůsobení jeho ikonka není. Dokonce jsem provedl čistou instalaci s prázdným profilem a nada. 🙁

 2. panther napsal(a)

  @Lukáš: nápodobně

 3. Michal Stanke napsal(a)

  Odkud máte Firefox 34 stažený? Aktuálně zatím na oficiálních stránkách ani na FTP není.

  Každopádně jsem vyzkoušel Firefox 34 v betaverzi, která dostupná je, a … opravdu tam není. 😮 I když podle https://www.mozilla.org/en-US/firefox/34.0beta/releasenotes/ by chybět neměl. Pokusím se tedy zjistit více.

 4. Tony napsal(a)

  Netreba si to najprv povoliť v about:config?

 5. JohnS napsal(a)

  Já to mám, ale musel jsem nejdříve kliknout na nastavit lišty.

 6. Lukáš napsal(a)

  [3] Já z ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/34.0/win32/cs/

 7. Charla napsal(a)

  Tlačítko také nemám. Kdysi se objevilo, asi tak dvě verze zpět. Poté co jsem ho přidal do tlačítka „Firefox“ tak se firefox zasekl. A po restartu tlačítko bylo fuč a už jsem jej nemohl znovu přidat. A teď ho nevidím ani v možnostech přidání. Ostatně tlačítko „zapomenout“ vidím také až teď. Mělo být už v předešlé 33.1, ale tam jsem jej v nabídce neměl.

 8. panther napsal(a)

  Takže… https://support.mozilla.org/cs/kb/where-firefox-hello-button

 9. Aleš napsal(a)

  Musí se jít do about:config a tam změnit hodnotu loop.throttled na false.
  Poté se už Hello ikonka ukáže.